Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze” pārsūdz tiesas spriedumu par draudzes slēgšanu

Reliģiskā organizācija “Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze” ir pārsūdzējusi Vidzemes apgabaltiesas spriedumu, ar kuru tā lēma apmierināt bijušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera prasību par organizācijas darbības izbeigšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad lieta atrodas Augstākajā tiesā. Vēlāk tiesa lems, vai ierosināt kasācijas tiesvedību.

Jau vēstīts, ka Vidzemes rajona tiesa Cēsīs sākotnēji noraidīja bijušā Latvijas ģenerālprokurora Kalnmeiera prasību pret reliģisko organizāciju “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” par tās darbības izbeigšanu, bet vienlaikus tiesa draudzei izteica brīdinājumu.

Lietas izskatīšanas laikā tiesa, veicot draudzes darbības izvērtēšanu, esot guvusi pārliecību, ka pēc notikušā – jaunas sievietes un viņas jaundzimušā nāves mājdzemdībās – draudzē vairākkārt uzsvērts un mudināts draudzes locekļiem apmeklēt ģimenes ārstu, kā arī grūtniecēm stāties uzskaitē un sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to tiesa lēma, ka saskaņā ar Reliģisko organizāciju likuma 18.panta piektās daļas noteikumiem draudzei izsakāms brīdinājums, neizbeidzot tās darbību.

Likvidējot draudzi, 95 draudzes locekļiem tiktu liegta iespēja turpināt reliģiskās izpausmes formas, piedalīties viņiem nozīmīgās reliģiskās ceremonijās, svētkos un rituālos. Tiesas ieskatā, draudzes likvidācija nebūtu samērīga ar 95 draudzes locekļu tiesībām uz reliģiskās pārliecības brīvību.

Prokuratūra par pirmās instances tiesas spriedumu iesniedza protestu. Vēlāk Vidzemes apgabaltiesa lēma pretēji un apmierināja bijuša prokurora prasību par organizācijas slēgšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesā aģentūrai LETA skaidroja, ka šāds lēmums tika pieņemts, jo krimināllietā konstatēti fakti saistībā ar 21 gadu vecās sievietes un viņas jaundzimušā bērna nāvi 2019.gadā, jo tieši mājdzemdību laikā reliģiskās pārliecības dēļ netika sniegta medicīniskā palīdzība.

Vidzemes apgabaltiesas tiesnese Zaiga Cera uzsvēra, ka tiesa atzina par pierādītiem Kalnmeiera izvirzītos argumentus, ka reliģiskās organizācijas darbība bijusi pretrunā ar Satversmi un Latvijas likumiem, kā arī tā ar savu darbību apdraud demokrātisko valsts iekārtu un sabiedrisko drošību.

Lietu par mātes un bērna nāvi mājdzemdībās, Zemgales rajona tiesa Jelgavā plāno turpināt skatīt 31.maijā pulksten 10.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.