Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Policisti Jelgavā konstatē nelikumīgu pirotehnisko izstrādājumu tirdzniecību

Policijā par notikušo ir sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi pēc Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma 27. panta.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Kārtības policijas biroja darbiniekiem ceturtdien, 30. decembrī, veica kontrolpirkumu aizdomās par nelikumīgu pirotehnisko izstrādājumu tirdzniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumsargi kontrolpirkuma laikā izņēma pirotehniskos izstrādājumus, kuru propelenta masa ir 1,5 kg.

Tajā pašā dienā, personas, kas veica pirotehnisko izstrādājumu tirdzniecību, dzīvesvietā tika izņemti dažādas klases pirotehniskie izstrādājumi, kuru propelenta masa ir 85 kg.

Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma 1. panta pirmās daļas 9. punkts definē, ka propelents ir sprādzienbīstama viela vai sprādzienbīstams vielu maisījums, kas izmantojams pirotehniskā izstrādājuma ražošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policijā par notikušo ir sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi pēc Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma 27. panta. Atbilstoši Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma 27. pantam, par pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumu pārkāpšanu piemēro naudas sodu fiziskām personām – no 35 līdz 350 eiro, bet juridiskām personām — no 35 līdz 1400 eiro.

Valsts policija atgādina, ka ir nedroši iegādāties pirotehniskos izstrādājumus no nelicencētiem pārdevējiem.

Tāpat svētku laikā policija, lai atturētu personas no likumpārkāpumiem un nepieļautu, ka svinību laikā tiek pārkāpti pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumi, īpašu uzmanību pievērsīs pirotehnikas tirgotājiem, uzraugot, vai tiek ievēroti visi drošības noteikumi un likumīgi pārdota licencēta prece, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Šmidre.

Foto: Valsts policija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Kāds ir pārkāpums?
    Likuma 27. pantā nekas nav minēts.
    Tas ka Jūs definējāt kas ir propelents situāciju labāku nepadara.
    Bet spriežot pēc frāzes “…ir nedroši iegādāties…” es pieņemu, ka problēma ir bijusi pašā produktā nevis tajā, ka pārdevējs nav samaksājis kādu nodokli. Tas man ir kaut kas jauns. Parasti ar šiem produktiem viss ir kārtībā neskatoties uz to jocīgo izcelsmi.

    1. laba doma laist gaisā krāsainas petardes tikai tādēļ, ka zemeslode ir apskrējusi vienu reizi apkārt saulei. Viena no miljoniem planētu ir kārtējo reizi atgriezusies kaut kādā iedomātā punktā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.