Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pret UDHS palīdz komandas darbs

Simona Raize, topošā klīniskā psiholoģe un spēļu terapeite, kas strādā Latvijas Bērnu atbalsta fondā par ģimenes atbalsta personu un palīdz bērniem risināt uzvedības problēmas, un Normunds Legzdiņš, klīniskais un veselības psihologs, kurš strādā par skolas psihologu un savā privātpraksē, uzskata, ka attiecībā uz UDHS (uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms) ļoti svarīgs ir komandas darbs. Komanda nozīmē ne tikai speciālisti un pedagogi, bet arī vecāki, kad katrs savā pusē vienojas, ko darīs, lai palīdzētu bērnam. Tikai strādājot visās vidēs līdzīgi un komandā, bērnam var palīdzēt apgūt prasmes.
Kas liecina par UDHS?
Atbilstoši UDHS diagnostikai tās ir uzmanības problēmas, grūtības koncentrēties, pildot uzdevumu, ir daudz kļūdu, grūti noturēt uzmanību, bērns piefiksē mazāko troksni – kāds ieklepojas, nokrīt pildspalva, aiz loga lapa krīt no koka – un pārstāj pildīt uzdevumu.
Maziem bērniem, piemēram, 1,5 gadus veciem, ir citas nianses. Neirologs novēro paaugstinātu tonusu, un, kad viņa ieteiktais psihoterapeits, masāžas, ūdens procedūras, viss šis komplekss, nepalīdz, jāsāk domāt, ka tas varētu būt kas nopietnāks. UDHS iespējams diagnosticēt jau no 1,5 gada vecuma.
Vēl šādi bērni neklausās, ko viņiem saka, nedzird. Tad speciālists parasti iesaka pārbaudīt dzirdi, lai izslēgtu dzirdes problēmas.
Tāpat bērns nespēj sekot līdzi instrukcijām un tās izpilda kļūdaini, jo nespēj koncentrēties. Tas saistīts ar pieres daivas attīstību, ja atmiņas procesi īsti nav attīstīti, informācija it kā pazūd. Lai bērnam palīdzētu, instrukcijas var dalīt mazos fragmentos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.