Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Prokuratūra apelācijas instancē mēģinās panākt “Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes” darbības izbeigšanu

Prokuratūra iesniegusi protestu par pirmās instances tiesas spriedumu noraidīt toreizējā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera prasību par reliģiskās organizācijas Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” darbības izbeigšanu, informēja prokuratūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par tiesas spriedumu otrdien prokuratūra iesniedza apelācijas protestu, kas būs jāskata Vidzemes apgabaltiesai. Tiesas spriedums pārsūdzēts, jo lietā nepareizi konstatēti fakti un nepareizi novērtēti pierādījumi, nav vērtēti visi pierādījumi, sniegts nepareizs lietas apstākļu juridiskais novērtējums.

Jau ziņots, ka Vidzemes rajona tiesa Cēsīs 26.augustā noraidīja bijušā Latvijas ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera prasību pret reliģisko organizāciju “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” par tās darbības izbeigšanu, bet vienlaikus tiesa draudzei izteica brīdinājumu.

Lietas izskatīšanas laikā tiesa, veicot draudzes darbības izvērtēšanu, guva pārliecību, ka pēc notikušā – jaunas sievietes un viņas jaundzimušā nāves mājdzemdībās – draudzē vairākkārt uzsvērts un mudināts draudzes locekļiem apmeklēt ģimenes ārstu, kā arī grūtniecēm stāties uzskaitē un sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to tiesa lēma, ka saskaņā ar Reliģisko organizāciju likuma 18.panta piektās daļas noteikumiem draudzei izsakāms brīdinājums, neizbeidzot tās darbību.

Vidzemes rajona tiesas tiesnese Daina Ročāne uzsvērusi, ka tiesa uzskata, ka izteiktajam brīdinājumam ir pietiekami preventīvs raksturs, lai turpmāk draudzes vadība rūpīgāk pildītu savus pienākumus un atbilstoši statūtiem nepieļautu jebkādu draudzes locekļiem uzspiestu darbību, kas ir pretēja viņu brīvai gribai un kas būtu pretēja Satversmei un citiem likumiem. Izsakot brīdinājumu, tiesa ņēma vērā arī to, ka saskaņā ar Satversmes panta noteikumiem ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību.

Likvidējot draudzi, 95 draudzes locekļiem tiktu liegta iespēja turpināt reliģiskās izpausmes formas, piedalīties viņiem nozīmīgās reliģiskās ceremonijās, svētkos un rituālos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesas ieskatā draudzes likvidācija nebūtu samērīga ar 95 draudzes locekļu tiesībām uz reliģiskās pārliecības brīvību.

Bijušais ģenerālprokurors Kalnmeiers Vidzemes rajona tiesā savulaik iesniedza prasības pieteikumu izbeigt reliģiskās organizācijas “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” darbību, to pamatojot ar krimināllietā konstatētiem faktiem saistībā ar 21 gadu vecās sievietes un viņas jaundzimušā bērna nāvi 2019.gadā. Mājdzemdību laikā reliģiskās pārliecības dēļ netika sniegta medicīniskā palīdzība.

Patlaban Zemgales rajona tiesā turpinās šīs krimināllietas iztiesāšana.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.