Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Rullītī” noritējušas skolēnu un studentu pašbūvēto auto sacensības

Sporta un atpūtas kompleksa “Rullītis” trasē aizvadītas skolēnu un studentu pašbūvētu transportlīdzekļu energoefektivitātes sacensības “E-es”. Par vienu no labākajiem auto tajās atzīts Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komandas “GVAP” auto, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas organizētās sacensības bija Latvijā pirmais pasākums, kas veltīts jauniešu elektrotransportlīdzekļu prototipu būvei. Sacensībās uzsvēra ekonomikas tendences, otrreizēju izejmateriālu un atjaunīgās enerģijas izmantošanu, radošumu, inženierzinātnes un IT.

Komandas sacentās dragreisa, vadāmības, bremzēšanas, ekonomiskākās braukšanas un ātruma sacensībās.

“Bija ļoti interesanti vērot skolēnu izdomu, stūres mehānismu (elektropiedziņa no spēļu konsoles, stūrēšana ar kājām un ķermeni vai līdzsvaru), piedziņas, vadītāja pozīcijas, vēja pretestības samazināšanas tehniskos risinājumus. Šie transportlīdzekļi tapa daudzu mēnešu garumā, sākot no idejas izpildījuma putuplastā, beidzot ar gatavu auto. Vairumam komandu beidzamās nedēļas pagāja īpaši saspringtā darbā – mērot, urbjot, zāģējot, lodējot un programmējot. Tādējādi praksē – taisot un pārtaisot – apgūti daudzi fizikas principi un pat ceturtklasniekiem valodas krājums papildinājies ar tādiem jēdzieniem kā “jauda”, “ampēri”,” teic viens no sacensību organizatoriem Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietnieks Kaspars Antonevičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās uzvaru guva trīs komadas – “VIP power electronics” no Rīgas Tehniskās universitātes, “GVAP” no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un “Neesmu gulējis” no Zviedrijas Karaliskā tehnoloģiju institūta.

Sīkāka informācija par sacensību norisi atrodama ŠEIT.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.