Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolēnu grupas aicinātas iepazīt Jelgavas Vecpilsētas māju

14.novembrī no pulksten 10 līdz 17 Jelgavas Vecpilsētas māja, Vecpilsētas ielā 14, gaida skolēnu grupas, lai kopīgi izbaudītu senlaicīgo Vecpilsētas ielas atmosfēru un caur atraktīviem uzdevumiem iegrimtu mājas iepazīšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes laikā skolēni, kopīgi darbojoties un risinot atjautīgus uzdevumus, varēs iepazīt Jelgavas Vecpilsētas māju, tās restaurācijas procesu, ekspozīciju, kā arī papildināt zināšanas par Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartālu un tā vēsturi. Atbildes uz āķīgajiem jautājumiem skolēniem būs jāmeklē gan Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīcijā, gan unikālajos bēniņos. Aktivitātes laikā dalībniekiem būs jārisina dažāda veida uzdevumi – jāatbild uz jautājumiem, jāmin krustvārdu mīkla, jāatmin īpašs Vecpilsētas mājas kods, liekot lietā savu radošo pusi. Uzdevumu risināšana aizņems līdz vienai stundai.

Vietu skaits ierobežots, aicinām klases un skolēnu grupas savlaicīgi pieteikt dalību aktivitātē pa tālruni 63005407. Jelgavas Vecpilsētas mājas apmeklējums pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro, savukārt otrdienās, tai skaitā 14.novembrī, Jelgavas skolas skolēniem, uzrādot, skolēna apliecību, ieeja bez maksas.

Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāls veidojies 18. – 20. gadsimta sākumā. Te ir saglabājies senās apbūves blīvums, arhitektonisko, māksliniecisko un vēsturisko elementu izteiksmība. Jelgavas Vecpilsētas māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un viena no senākajām koka dzīvojamām mājām Jelgavā, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Atjaunošanas rezultātā ēkā ir saglabāts ieskats par daudzveidīgajām telpu apdarēm, kas liecina par vēsturisko stilu tendenču attīstību interjerā, mājas iedzīvotāju gaumi, dzīves veidu un materiālajām iespējām. Ekspozīcijas telpa atrodas vēsturiskajā dzīvoklī. Šeit ikviens apmeklētājs var izzināt un iegūt informāciju par Jelgavas koka apbūvi, Vecpilsētas ielas kvartālu un Jelgavas Vecpilsētas māju. Jelgavas Vecpilsētas māja ir saistošs apskates objekts ikviena vecumposma apmeklētājam – šeit izmantoti inovatīvi un interaktīvi risinājumi – videomateriāli, animētas fotogrāfijas un audiogidi, kas iedarbina dažādas cilvēka maņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk informācijas www.visit.jelgava.lv

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama TĪMEKĻA VIETNĒ.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Foto: “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.