Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šogad dzēsti jau 236 meža ugunsgrēki

Šogad dzēsti 236 meža ugunsgrēki, tajos izdeguši 200 ha meža zemes. Lielākajā vairumā gadījumu meža ugunsgrēki izceļas cilvēku neuzmanīgas un bezatbildīgas rīcības dēļ. Turpinoties karstajam un sausajam laikam ugunsbīstamība mežā palielinās, tāpēc Valsts meža dienests aicina ikvienu ievērot ugunsdrošību mežā – nemest zemē degošus vai gruzdošus sērkociņus un izsmēķus, nebraukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī neveikt citas darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ik gadu Valsts meža dienests, ņemot vērā laikapstākļus, izsludina ugunsnedrošā laikposma sākumu un beigas. Šogad ugunsnedrošais laikposms sākās 2. maijā, tā laikā,  ikvienam iedzīvotājam uzturoties mežā un purvā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus; kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas; atstāt ugunskurus bez uzraudzības; dedzināt atkritumus; braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem;veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Galvenais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir cilvēku neuzmanīga un bezatbildīga rīcība ar uguni. Piemēram, 2021. gadā 88% gadījumu meža ugunsgrēki izcēlās tieši cilvēku rīcības dēļ, pārējos gadījumos ugunsgrēkus izraisīja zibens spēriens vai arī ugunsgrēku izcelšanās iemeslus neizdevās noskaidrot.

“Nereti cilvēki nemaz neapzinās, ka aizdedzina mežu. Ogojot vai sēņojot zemē nomests izsmēķis, vai pat tad, ja tas tiek izmest pa braucošas automašīnas logu, var radīt nopietnu ugunsgrēku. Tāpat cilvēki bieži neievērojot aizliegumu, kurina ugunskurus neatļautās vietās, vai atstāj tos kūpot, rūpīgi nenodzēšot ar ūdeni, smiltīm vai smalku granti,” biežākos ugunsnelaimes iemeslus min Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vietu. Savlaicīgas un precīzas informācijas saņemšana par meža ugunsgrēku būtiski samazina izdegušo platību apmērus.

Šogad dzēsti 236 meža ugunsgrēki, 131 no tiem dzēsts ugunsnedrošā laikposma pirmajos divos mēnešos. Kopumā 2022. gadā izdeguši 200 ha meža zemes, no tiem jaunaudzes 66 ha.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.