Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Spriedumu pieteikumā par Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu paziņos augusta beigās

Vidzemes rajona tiesa spriedumu pieteikumā par Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu paziņos augusta beigās, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ notikušajā tiesas sēdē lietas dalībniekiem tika dots vārds tiesu debatēs, iespēja izteikt replikas.

Tiesa noteica, ka spriedums tiks sastādīts un būs pieejams tiešsaistes sistēmā 26.augustā.

Martā Ģenerālprokuratūras prokurors lūdza atlikt krimināllietas izskatīšanu, jo nebija saņemti pieprasītie pierādījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš Vidzemes rajona tiesa lietā pasludināja pārtraukumu, tādēļ ka prokurors lūdza atlikt krimināllietas izskatīšanu, jo vēl nebija savākti visi pieprasītie pierādījumi. Tāpat bija dota iespēja lietas dalībniekiem iesniegt papildu pierādījumus.

Lieta ierosināta pēc bijušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera iesnieguma. Kalnmeiers Vidzemes rajona tiesā iesniedza pieteikumu par Pirmās Evanģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu, jo vairāki tās locekļi patlaban tiek tiesāti saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās.

Ģenerālprokuratūrā tika izvērtēta Valsts drošības dienesta vēstule un pārbaudes materiāli par minētās reliģiskās organizācijas darbību, kurā tika saskatītas pazīmes, kas vērtējamas kā pamats šīs reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai, norādīja prokuratūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc tās paustā, nozīmīgākais pamats reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai ir krimināllietā konstatētie fakti saistībā ar 21 gadu vecās sievietes un viņas jaundzimušā nāvi 2019.gada maijā. Viņiem reliģiskas pārliecības dēļ netika nodrošināta medicīniskā palīdzība.

Materiāli satur informāciju par dažādiem ierobežojumiem, kas tiek uzspiesti draudzes locekļiem, tostarp, aizliegums apmeklēt ārstus, stāties grūtniecības uzskaitē, strādāt un mācīties, kontaktēties ar ģimenes locekļiem, kas izslēgti no draudzes, norādīja prokuratūrā.

Secināts, ka draudzes locekļi dzīvo noslēgtās kopienās, ierobežojumi tiek uzspiesti pret viņu gribu, kā rezultātā personas spiestas rīkoties pretēji savām sociālajām, finansiālajām un veselības interesēm, kvalificētas medicīniskās palīdzības vietā tiek izmantotas lūgšanas, ģimenes veidotas atbilstoši norādījumiem, pārdoti īpašumi, liegta saskarsme ar ģimenes locekļiem, kas izslēgti no draudzes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Reliģisko organizāciju likumu, reliģiskās organizācijas darbību, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, var izbeigt, ja tā ir pretrunā ar Satversmi un citiem normatīviem aktiem, kā arī, ja reliģiskā organizācija ar savu darbību apdraud demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrisko mieru un kārtību, kā arī citu personu veselību un tikumību.

Tiesas sēdes lietā ir slēgtas. Lūgumu skatīt lietu slēgtajā sēdē ir pieteicis atbildētāja pārstāvis.

Kā trešā persona lietā ir pieaicināta Labklājības ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat vēstīts, ka Zemgales rajona tiesas lietvedībā ir krimināllieta, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi, tai skaitā mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.