Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Stājies spēkā attaisnojošais spriedums dienesta pilnvaru pārsniegšanā apsūdzēto Jelgavas policistu lietā


Augstākā tiesa (AT) lēmusi negrozīt attaisnojošu spriedumu dienesta pilnvaru pārsniegšanā apsūdzēto un abās instancēs attaisnoto Jelgavas policistu lietā, līdz ar ko attaisnojošais spriedums ir stājies spēkā.

Augstākā tiesa (AT) lēmusi negrozīt attaisnojošu spriedumu dienesta pilnvaru pārsniegšanā apsūdzēto un abās instancēs attaisnoto Jelgavas policistu lietā, līdz ar ko attaisnojošais spriedums ir stājies spēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietā bija apsūdzēti Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki Sandis Blūms un Jānis Pranks.

Jau ziņots, ka abi apsūdzētie Zemgales rajona tiesā attaisnoti. Abiem apsūdzētajiem rajona tiesā atcelts arī piemērotais drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā vietā. Pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju tiesa atstāja bez izskatīšanas.

Savukārt Zemgales apgabaltiesa grozīja pirmās instances tiesas spriedumu daļā par rīcību ar lietiskiem pierādījumiem. Pārējā daļā pirmās instances tiesas spriedums atstāts negrozīts. Prokurors un cietušā pārstāve ar otrās instances spriedumu nebija apmierināti un to pārsūdzēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prokurors apsūdzētājiem prasīja piemērot naudas sodus, vienam 100 minimālo mēnešalgu apmērā, otram – 350 mēnešalgu apmērā.

Pret Pranku un Blūmu bija sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta pirmās daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gada nogalē uz dienesta pārbaudes laiku saistībā ar pazudušu aprūpes centra iemītnieku no amata tika atstādināta toreizējā filiāles vadītāja Aija Petuhova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt krimināllieta pret VP darbiniekiem, kas tolaik piestrādāja arī “Ziedkalnē” par apsargiem, sākta par rīcību pret kādu citu pansionāta klientu, kas tika vainots pazušanā.

Abi policisti turpina darbu VP un ir Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori, aģentūrai LETA apliecināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Darbinieki no amata nav atstādināti, jo procesa virzītājs nebija piemērojis viņiem drošības līdzekli – aizliegumu ieņemt amatu -, pauda policijas pārstāve, atgādinot, ka pirms tiesas sprieduma nevienu personu nevar atzīt par vainīgu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.