Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Stājies spēkā spriedums būvuzņēmēja un Dobeles pašvaldības amatpersonas krimināllietā; “Igate” jāmaksā 80 000 eiro

Janvārī stājies spēkā Zemgales rajona tiesas spriedums, ar kuru par korupciju piespriedusi naudas sodu būvuzņēmējam Madaram Radželim, nosacītu cietumsodu bijušajai Dobeles novada domes Iepirkumu komisijas priekšsēdētājai Lailai Šereiko, kā arī likusi “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” samaksāt 80 000 eiro, noskaidroja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No publiski pieejamā tiesas sprieduma izriet, ka 2018.gada beigās vai 2019.gada sākumā, pirmstiesas procesā precīzi nenoskaidrotā laikā, Radželis kā “Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate”” valdes loceklis, izmantojot iepriekš izveidojušās labas personiskās attiecības ar Šereiko, vērsās pie viņas kā valsts amatpersonas ar lūgumu izpaust pašvaldības plānus par iepirkumiem2019.gadā, kā arī pēc iespējas sekmēt uzņēmuma uzvaru pašvaldības iepirkumos.

Turklāt, uzzinot no Šereiko par pašvaldības plāniem izsludināt konkursu par ceļa seguma atjaunošanas darbiem, Radželis vērsās pie Šereiko kā valsts amatpersonas ar lūgumu, sagatavojot iepirkuma nolikumu, iestrādāt nolikumā uzņēmumam labvēlīgas prasības, kas ierobežotu citu pretendentu iespējas pieteikties konkursam un pēc iespējas sekmētu Radžeļa pārstāvētā uzņēmuma uzvaru tajā.

Šereiko, kuras pienākumos ietilpa arī piedalīšanās pašvaldības Investīciju plāna

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

izstrādē, apņēmās izpaust Radželim informāciju par pašvaldības plāniem veikt kādus būvdarbus, pirms tie kļuva publiski pieejami, kā arī piekrita izstrādāt iepirkuma nolikumu seguma atjaunošanas darbiem tā, lai sekmētu uzņēmuma uzvaru iepirkumā.

Izpildot šo prettiesisko vienošanos, Radželis vairākkārtīgi nodeva Šereiko 25 tirdzniecības centra dāvanu kartes par kopējo summu 3750 eiro apmērā, kā arī

naudu 2500 eiro apmērā. Kopumā Šereiko pieņēma materiālās vērtības par kopējo summu 6250 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Radželim tiesa piemēroja 20 000 eiro sodu, bet Šereiko brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus uz trīs gadiem. Brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti, nosakot pārbaudes laiku uz trīs gadiem.

Abi apsūdzētie bija ar prokuratūru noslēguši vienošanos par to, ka atzīst sevi par vainīgu.

Tāpat tiesa nolēma piemērot “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” piespiedu ietekmēšanas līdzekli – naudas piedziņu 80 000 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka minēto krimināllietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Birojs kriminālprocesu sāka 2019.gada 15.jūlijā.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Radželis “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” valdes loceklis bija līdz pat šī gada janvārim. Uzņēmums 2019.gadā apgrozīja 37 549 166 eiro un strādāja ar 2 496 659 eiro peļņu.

2020.gadā uzņēmums apgrozīja 28 661 311 eiro un strādāja ar 295 773 eiro zaudējumiem. Dati par 2021.gadu nav pieejami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Māris Peilāns, bet patiesā labuma guvēji Eva Peilāne un Baiba Radžele.

Radželis patlaban ir AS “Igate-M” padomes loceklis.

Tāpat aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pērn prokuratūra saistībā ar iespējamām nelikumībām valsts austrumu robežas izbūvē Peilānam apsūdzību uzrādījusi par krāpšanu un kukuļa došanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles novada mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Šereiko patlaban ir Dobeles novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja.

2019.gadā pēc Šereiko aizturēšanas pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks aģentūrai LETA paziņoja, ka Dobeles novada pašvaldība nav konstatējusi, ka “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” būtu ieguvusi vairāk pasūtījumu nekā citi sadarbības partneri.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.