Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tautasdziesmu programma “Dieva dēli. Saules meitas” arī Jelgavā

Ar pavasarīgu enerģiju gaidāmo Dziesmu svētku noskaņās pie skatītājiem dodas tautasdziesmu programma “Dieva dēli. Saules meitas”. Jelgavas kultūras namā koncerts notiks 25. martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nekas nenotiek nejauši,” atzīst koncerta producents Aigars Dinsbergs. “Mūsu tautas neapzinātā spēka avots atrodams tieši tautasdziesmās, un šajā laikā spēks un ticība ir vajadzīgi vairāk nekā jebkad agrāk. Pirms diviem gadiem šī programma tika sagatavota, bet ierobežojumu dēļ izrādīt paguvām tikai Ogrē un Cēsīs. Tagad tā atjaunota, papildināta un dodas atkal iedvesmot skatītājus.”

Tautas tradīcijās Saules meitas un Dieva dēli ir gan iedvesmotāji, gan cilvēka neredzamie palīgi. Šodien Saules meitas ienāk mūsu pasaulīgajā dzīvē un sadzīvē, lai kopā ar Dieva dēliem ļautu katram latvietim apzināties to aizlaiku spēku, kas mīt mūsos. Lai iedvesmotu mūs pašus, kaimiņus ap mums un varbūt arī visai pasaulei liktu noticēt, ka ir kāda enerģija, kas spēj sadziedēt bēdas un liek pazust ļaunumam. “Ticam, ka šīs dziesmas atver katra iekšējo dzīvesspēku un prieku,” saka programmas veidotāji.

Programmā izvēlētās dziesmas raksturo dzīvesprieks un vitalitāte, kas mijas ar mitoloģiski pārlaicīgo un bezgala skaisto tautasdziesmu poētisko valodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

■ Koncertā piedalīsies dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa, Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka un Marts Kristians Kalniņš.

■ Tautas melodijas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos radījuši Jānis Strazds un Kristīne Kārkle-Kalniņa.

■ Pavadošās grupas sastāvā – Jānis Strazds (taustiņi), Kristīne Kārkle-Kalniņa (vijole), Edgars Kārklis (dūdas, stabules, akordeons), Jānis Kalniņš (ģitāra), Valters Sprūdžs (bass) un Miķelis Vīte (sitamie instrumenti).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.