Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Telefonkrāpnieki atdarina arī Valsts policijas tālruņa numurus

Attēlam ilustratīva nozīme

Valsts policija turpina saņemt informāciju no iedzīvotājiem, kuriem no it kā policijas numura zvanījuši krievu valodā runājoši krāpnieki, uzdodoties par policistiem, aģentūru LETA informēja policija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Parasti šie viltus policisti apgalvo, ka zvana saņēmēja bankas kontā ir konstatētas nelikumīgas darbības. Bieži vien pēc brīža iedzīvotājam piezvana jau kāds cits noziedzīgās grupas dalībnieks, kas apgalvo, ka zvana no bankas.

Šie noziedznieki nolūkā izkrāpt naudu var izmantot dažādas metodes un stāstus, lai iegūtu iedzīvotāju uzticību, izvilinātu personas datus un piekļuves datus banku kontiem.

Krāpnieki ar numuru viltošanas tehnoloģiju atdarina dažādu Valsts policijas struktūrvienību tālruņa numurus. Zvana saņēmēja telefona ekrānā redzams, ka ienākošais zvans ir no policijas, taču patiesībā parasti šie krāpnieki atrodas ārvalstīs. Turklāt viņi var atdarināt arī kāda uzņēmuma vai iestādes nosaukumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Telefonkrāpnieki uzdodas arī par finanšu uzraugiem, kompānijas “Google” darbiniekiem un citu iestāžu un uzņēmumu speciālistiem.

Iedzīvotājiem jāatceras, ka ne policijas, ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai noskaidrotu pieejas datus bankas kontiem – kredītkaršu numurus, PIN kodus, “Smart-ID” piekļuves kodus, CVC kodus un tamlīdzīgi.

Saņemot šādu aizdomīgu zvanu, ieteicams to pārtraukt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat nekādā gadījumā pēc svešinieku pieprasījuma nedrīkst savā datorā instalēt tādas programmatūras kā “AnyDesk” un “TeamViewer”, ar kuru palīdzību krāpnieki var attālināti pieslēgties bankas kontam un veikt noziedzīgas darbības ar finanšu līdzekļiem.

Savukārt noziedznieku atsūtītās saites un e-pastu pielikumi var saturēt datorvīrusus, tāpēc nevajag tos vērt vaļā.

Tāpat policija aicina par šīm krāpšanām brīdināt savus tuviniekus, īpaši gados vecākus cilvēkus.

Foto: pixabay.com

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Komentāri (1)

  1. Bet mēs varam lepoties ar to, ka mūsu operātoriem ir samērā laba peļņa, jo nav regulējumu, kas tiem uzliktu par pienākumu neielaist tīklā zvanus no numuriem, kas neatbilst konkrētajam tranzītoperatoram. Vēl pie mums valstī zeļ dažnedažādu šlagoperatoru, kā Voxbone u.c. filiāles, kur katrs bandīts var piecās minūtēs noreģistrēt numuru un piedevām arī slēpt vai sagrozīt savu numuru. Peļņa taču ir svarīgāka.
   Nu un beigu beigās, mūsu cilvēku intelekts spilgti izpaužās ne tikai vēlēšanu laikā, bet nu arī šādos ikdienas brīžos, kad ar latvijas, bitīt matos, policistu runā krieviski un nevienam nerodas aizdomas.

   3
   1
  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.