Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesa izbeidz tiesvedību vēja parka attīstītāja “Dobele Wind” strīdā ar pašvaldību

Administratīvā rajona tiesā Rīgā 2.decembrī izbeigusi tiesvedību lietā, kurā vēja parku attīstītāja SIA “Eolus” meitas uzņēmums SIA “Dobele Wind” bija vērsies tiesā pret Dobeles novada domi par vēja parka būvniecības pieteikuma noraidīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesā aģentūru LETA informēja, ka tiesvedība izbeigta, jo “Dobele Wind” atteikusies no pieteikuma.

Aģentūrai LETA nav izdevies sazināties ar “Eolus” un “Dobele Wind” pārstāvjiem.

Iepriekš “Eolus” valdes loceklis Gatis Galviņš aģentūrai LETA pavēstīja, ka “Dobele wind” Administratīvā rajona tiesā Rīgas tiesu namā iesniedza pieteikumu par Dobeles novada domes 2021.gada 28.oktobra lēmuma atcelšanu un labvēlīga administratīvā akta izdošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar 28.oktobra lēmumu Dobeles novada dome noraidīja “Dobele Wind” iesniegto pieteikumu vēja parka būvniecībai. Pēc iepazīšanās ar domes lēmumu uzņēmums secināja, ka deputāti atteikumu pamato ar būvniecības procesa jautājumiem, kas vēja parka attīstībā ir vēl tikai nākamais solis pēc “Ietekme uz vidi” procedūras atzinuma.

Baltijas valstīs Zviedrijas vēja parku attīstītājs “Eolus” darbojas vairāk nekā desmit gadus, izveidojot sauszemes vēja parku projektu portfeli Latvijā un Igaunijā ar kopējo jaudu apmēram 700 megavatu. “Eolus” plāno portfelim pievienot arī projektus Lietuvā.

“Eolus” darbojas Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, Polijā un ASV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eolus” reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas īpašnieks ir Zviedrijas uzņēmums “Eolus Vind”.

Kompānijai “Eolus” Latvijā ir 13 meitasuzņēmumi – “Pienava Wind”, “Mekji Wind”, “Melderi Wind”, “Audruves Wind”, “Dobele Wind”, “Osi Wind”, “Mindes Wind”, “Alokste Wind”, “Pievikas Wind”, “Gulbji Wind”, “Valpene Wind”, “Unas Wind” un “Virzas Wind”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.