Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesa noraida prasību par “Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes” darbības izbeigšanu, bet izsaka tai brīdinājumu

Vidzemes rajona tiesa Cēsīs šodien noraidīja bijušā Latvijas ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera prasību pret reliģisko organizāciju “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” par tās darbības izbeigšanu, bet vienlaikus tiesa draudzei izteica brīdinājumu, aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietas izskatīšanas laikā tiesa, veicot draudzes darbības izvērtēšanu, guva pārliecību, ka pēc notikušā – jaunas sievietes un viņas jaundzimušā nāves mājdzemdībās – draudzē vairākkārt uzsvērts un mudināts draudzes locekļiem apmeklēt ģimenes ārstu, kā arī grūtniecēm stāties uzskaitē un sekot līdzi savam veselības stāvoklim.

Līdz ar to tiesa lēma, ka saskaņā ar Reliģisko organizāciju likuma 18.panta piektās daļas noteikumiem draudzei izsakāms brīdinājums, neizbeidzot tās darbību.

Vidzemes rajona tiesas tiesnese Daina Ročāne uzsver, ka tiesa uzskata, ka izteiktajam brīdinājumam ir pietiekami preventīvs raksturs, lai turpmāk draudzes vadība rūpīgāk pildītu savus pienākumus un atbilstoši statūtiem nepieļautu jebkādu draudzes locekļiem uzspiestu darbību, kas ir pretēja viņu brīvai gribai un kas būtu pretēja Satversmei un citiem likumiem. Izsakot brīdinājumu, tiesa ņēma vērā arī to, ka saskaņā ar Satversmes 99.panta noteikumiem ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likvidējot draudzi, 95 draudzes locekļiem tiktu liegta iespēja turpināt reliģiskās izpausmes formas, piedalīties viņiem nozīmīgās reliģiskās ceremonijās, svētkos un rituālos.

Tiesas ieskatā draudzes likvidācija nebūtu samērīga ar 95 draudzes locekļu tiesībām uz reliģiskās pārliecības brīvību.

Spriedumu var pārsūdzēt Vidzemes apgabaltiesā 20 dienu laikā no sprieduma pasludināšanas dienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bijušais ģenerālprokurors Kalnmeiers Vidzemes rajona tiesā savulaik iesniedza prasības pieteikumu izbeigt reliģiskās organizācijas “Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze” darbību, to pamatojot ar krimināllietā konstatētiem faktiem saistībā ar 21 gadu vecās sievietes un viņas jaundzimušā bērna nāvi 2019.gadā. Mājdzemdību laikā reliģiskās pārliecības dēļ netika sniegta medicīniskā palīdzība.

Patlaban Zemgales rajona tiesā turpinās šīs krimināllietas iztiesāšana.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.