Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tiesa piespriež 14 gadu cietumsodu par bērna seksuālu izmantošanu desmit gadu garumā

Attēlam ilustratīva nozīme

Zemgales rajona tiesa kādam vīrietim piespriedusi 14 gadu cietumsodu par bērna seksuālu izmantošanu desmit gadu garumā, aģentūru LETA informēja prokuratūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesa viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz 14 gadiem un sešiem mēnešiem un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem.

Kā izriet no tiesas sprieduma, noziegumus ar mazgadīgo apsūdzētais veica desmit gadu garumā, turklāt to sākšanas brīdī mazgadīgā persona bija vien piecus gadus veca.

Apsūdzētais, būdams cietušās ģimenes kaimiņš un sens paziņa, kurš bieži nāca ciemos un ar kuru kopā cietušās personas vecāki izklaidējās un lietoja alkoholu, bieži arī pieskatīja meiteni, kopā pildīja mājas darbus – kaimiņš viņai palīdzēja apgūt matemātiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reizēs, kad apsūdzētais pavadīja laiku kopā ar cietušo, viņš, izmantojot savu autoritāti un viņas uzticību, nolūkā apmierināt savas dzimumtieksmes, veica ar cietušo netiklas darbības, kā arī pamudināja viņu iesaistīties seksuālās darbībās – demonstrēja meitenei pornogrāfiska rakstura filmas ar pieaugušo piedalīšanos, lika pieskarties saviem dzimumorgāniem, apmierināt viņu orāli, kā arī pats orāli pieskārās meitenes dzimumorgāniem.

Apsūdzētais lika cietušajai izģērbties kailai, izģērbās pats, pēc kā lika viņai apgulties gultā un dažādos veidos berzējās ap meitenes kailo ķermeni, tādējādi apmierinot savas dzimumtieksmes.

Meitenei viņš norādīja, ka ar savām darbībām sagatavo viņu pieaugušo dzīvei, savukārt meitene pakļāvās pāridarītājam, jo neapzinājās veikto darbību kaitīgumu un nozīmi. Ar savām darbībām apsūdzētais apdraudēja cietušās tiesības uz normālu fizisko, garīgo un seksuālo attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

15 gadu vecumā cietusī saprata, ka apsūdzētais veic ar viņu noziedzīgas darbības, un par notikušo izstāstīja vecākiem, kuri policijā nevērsās, jo nevēlējās traumēt meitas psihi. Cietusī izteica vecākiem lūgumu aizvest viņu pie psihologa, kam vecāki piekrita. 

Speciālista iedrošināta, meitene uzrakstīja iesniegumu policijā, uz kura pamata tika sākts kriminālprocess.

Apsūdzētais savu vainu viņam inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst, norādot, ka cietusī un cietušās ģimene viņu apmelo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesas spriedumu iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā Zemgales apgabaltiesā, sūdzību iesniedzot Zemgales rajona tiesā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.