Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tornī skatāma Elmāra Orniņa gleznu izstāde “Vasaras piezīmes”

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 1. augusta būs skatāma Elmāra Orniņa gleznu izstāde “Vasaras piezīmes”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elmārs Orniņš vairāk nekā 40 gadus ir bijis praktizējošs arhitekts, taču 2017. gadā aizrāvies ar glezniecību. Kopš tā laika viņš vasarās dodas uz plenēriem dažādās Latvijas vietās. Mākslinieks atzīst, ka sākotnēji var tapt ainavas dabai tuvās formās, taču pēc tam rodas kāre sižetu atkārtot vēl un vēl. Atkārtojot kompozīcija kļūst vienkāršāka, krāsas iegūst spilgtumu un intensitāti, atklājot gleznotāja emocionālos pārdzīvojumus. Tādā mirklī vairs nav būtiska patiesībai tuvu formu saglabāšana, bet gan krāstoņu un izjūtu līdzsvarojums. Elmāra Orniņa gleznas ir dedzīgi tapušas, dzīvespriecīgas un vēsta par viņa tiekšanos pēc harmonijas katrā dzīves mirklī, pat visdramatiskākajā laika sprīdī.

Elmārs Orniņš dzimis 1958. gada 1. februārī Talsos. 1981. gadā absolvējis Rīgas Politehniskā institūta arhitektūras fakultāti, iegūstot maģistra grādu arhitektūrā. Talsu mākslinieku grupas biedrs. Izstādēs piedalās kopš 2018. gada. Jāzepa Pīgožņa galvenās balvas Latvijas ainavu glezniecībā nominants (2022, 2023).

4. augustā pulksten 17 notiks izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku. Izstāde Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī būs skatāma līdz 30. septembrim otrdienās no pulksten 9 līdz 18, trešdienās un ceturtdienās no 9 līdz 20, piektdienās un sestdienās no 9 līdz 21, bet svētdienās no pulksten 10 līdz 20. Ieejas maksa pieaugušajiem 1,50 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 0,80 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk informācijas www.visit.jelgava.lv

Foto un informācija: Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.