Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uz laiku apturēs jauniešu ievietošanu sociālās korekcijas iestādē

Sociālās korekcijas izglītības iestāde “Naukšēni”

2024.gada 31.decembrim apturēt audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa – ievietošanas sociālās korekcijas izglītības iestādē – piemērošanu, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to paredzēts veikt sociālās korekcijas izglītības iestādes institūta reformu.

Plānotās izmaiņas saistītas ar ieceri likvidēt sociālās korekcijas iestādi “Naukšēni”, kas ir vienīgā šāda tipa iestāde Latvijā. Pašlaik iestādē ir reģistrēti 16 audzēkņi, atzīmēts likumprojekta anotācijā.

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām attiecībā uz tiem bērniem, kuriem audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa izpilde tiks pārtraukta, būs jāiekārto profilakses lieta un jāizstrādā uzvedības sociālās korekcijas programma, pieaicinot Valsts probācijas dienestu, bāriņtiesu un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju un nodrošinot regulāru starpinstitucionālo sadarbību likumpārkāpumu profilakses pasākumu plānošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka Ministru kabinets līdz 2023.gada 31.decembrim izstrādās un iesniegs Saeimai nepieciešamos grozījumus attiecībā uz audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa – ievietošana sociālās korekcijas izglītības iestādē – piemērošanu un izpildi.

Vienlaikus deputāti sēdē konceptuāli atbalstīja arī saistītos grozījumus Kriminālprocesa likumā un Krimināllikumā.

Foto: naukseni. lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.