Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Valsts policijas suns Darvins Dobeles skolā pieķer skolnieci narkotisko vielu iespaidā

Pasākuma laikā dienesta suns Darvins norādīja uz vienu jaunieti, kura aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāta uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē.

Valsts policijas (VP) suns Darvins Dobeles skolā pieķēris skolnieci narkotisko vielu iespaidā, aģentūru LETA informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien policisti, sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, veica pārbaudes divās Dobeles izglītības iestādēs. Kopā abās skolās tika konstatēti 18 likumpārkāpumi, par ko sākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Pasākuma laikā dienesta suns Darvins norādīja uz vienu jaunieti, kura aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāta uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un pašlaik tiek gaidīts ķīmiski-toksikoloģiskās izmeklēšanas rezultāts. Atkarībā no analīžu rezultāta tiks pieņemts turpmākais lēmums.

Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48.panta pirmo daļu, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbaudes laikā pie 17 nepilngadīgām personām tika atrastas elektroniskās smēķēšanas ierīces, to uzpildes tvertnes un cigaretes. 

Bērnu tiesību aizsardzības likums nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. 

Visos minētajos gadījumos tika sākti administratīvā pārkāpuma procesi. Par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VP uzsver, ka arī turpmāk tiks veiktas preventīvas pārbaudes, lai pasargātu nepilngadīgas personas no veselības apdraudējumiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.