Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vietā, kur tomāti iedvesmo (FOTO)

Ne tikai tādi visiem zināmi produkti kā tomātu sula un kaltēti tomāti eļļā, bet arī neparasti garšīgs tomātu pesto, sublimēti tomāti, zefīrs un pat divu veidu šokolāde ar tomātiem – darbīgā un aizrautīgā Gūtmaņu ģimene no zemnieku saimniecības “Dzērves” Jelgavas novada Vircavas pagasta lauka dienā dārzeņu audzētājiem nebeidza pārsteigt un iedvesmot apmeklētājus visas dienas garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Negarlaikojas neviens

Šī Tomātu diena bija viens no retajiem klātienes pasākumiem šovasar, sākta plānot jau februārī. Tā bija kupli apmeklēta, un izskatījās, ka dārzeņkopji kovida ierobežojumu laikā bija patiesi noilgojušies pēc pieredzes un savstarpējas domu apmaiņas klātienē, iespējas satikt un redzēt citam citu vaigā, ne datora ekrānā, un dalīties priekā un rūpēs par dienas galveno varoni – tomātu.

Apmeklētāju vidū bija arī modes mākslinieks Dāvids ar kundzi, kurš savā lauku saimniecībā siltumnīcā audzē tomātus. “Es tomātus stādu 45 centimetru attālumā krusteniski divās rindās. “Tomāts ir dzīvotspējīgs kā nezāle, tā man teica viena paziņa. Bet kāda cita paziņa savus tomātus apsedz ar aitas vilnu un nelaista,” atklāj modes mākslinieks.

Tomātu diena bija organizēta tā, ka garlaikoties nebija ļauts nevienam. Jau no reģistrēšanās brīža dalībnieki tika iesaistīti degustācijā, katram izsniegta lapiņa punktu vākšanai – tos varēja iegūt, apmeklējot dažādas “stacijas” un pildot gan teorētiskus, gan praktiskus uzdevumus, piemēram, atpazīstot sēklas, degustējot tomātu šķirnes, metot tomātus podiņos, pildot tomātu testu utt. Paveicot visus uzdevumus, varēja saņemt papildu balvu. Arī pusdienās un uzkodās viss no tomātiem – gaspačo zupa, ar kuskusu pildīts tomāts ar vāciņu, tomātu salāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 18. augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts: Andra Ozola

Foto: Eva Mellēna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.