Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

VMD: Šogad mežu platības izdegušas par teju 300 hektāriem mazāk nekā pērn

Salīdzinot ar 2021.gadu, šogad Latvijā bijis krietni mazāk meža ugunsgrēku, un izdedzis par teju 300 hektāriem mazāk nekā pērn, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad VMD kopumā reģistrējis 263 meža ugunsgrēkus, tajos izdeguši 206 hektāri meža zemes, no tiem jaunaudzes degušas 67 hektāru platībā.

Pērn šajā pašā laika periodā dzēsti 422 meža ugunsgrēki, tajos izdega 502 hektāri meža zemes, no tiem jaunaudzes dega 111 hektāru platībā.

“Meža ugunsgrēku ziņā šis gads ir “mierīgāks” nekā iepriekšējais. Tam par iemeslu ir salīdzinoši regulārie nokrišņi, kas samazina meža ugunsbīstamību. Tomēr, neskatoties uz to, aicinu ikvienu, atrodoties mežā un purvā, ievērot ugunsdrošību, jo pat vismazākā dzirkstele var izraisīt lielu ugunsgrēku,” uzsvēra VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat viņš norādīja, ka vairums meža ugunsgrēku izceļas cilvēku neuzmanīgas un bezatbildīgas rīcības dēļ, atsevišķos gadījumos tiek konstatēta ļaunprātīga dedzināšana. Retos gadījumos meža ugunsgrēkus mēdz izraisīt zibens spērieni, elektrolīniju īssavienojumi un citi.

Kopš 2.maija Latvijā ir izsludināts ugunsnedrošais laikposms, tā laikā ikvienam iedzīvotājam uzturoties mežā un purvā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kā arī kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Tāpat ugunskurus nedrīkst atstāt bez uzraudzības un nedrīkst dedzināt atkritumus.

Tāpat dabas baudītājiem, ogotājiem un sēņotājiem jāatceras, ka ar automašīnām nedrīkst braukt ārpus meža un purva ceļiem – no putekļiem, kas sakrājušies uz transportlīdzekļu sakarsušajiem kolektoriem, var izveidoties gruzdošas oglītes, kas var kļūt par meža ugunsgrēka izcelšanās iemeslu. Kā arī mežā nedrīkst veikt jebkuras citas darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vietu.

Savlaicīgas un precīzas informācijas saņemšana par meža ugunsgrēku būtiski samazina izdegušo platību apmērus.

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību. VMD ir zemkopības ministra padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde.

Foto: VMD

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.