Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

VP plāno ieviest “interneta policistus”

Valsts policija (VP) plāno ieviest “interneta policistus”, kuri sociālajos tīklos un tīmeklī preventīvos nolūkos uzraudzīs likumu ievērošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis trešdien žurnālistiem teica, ka šādu policistu viena no funkcijām būs sava veida patrulēšana tīmeklī, taču vēl tiek domāts arī par citām funkcijām.

Patlaban šāda iecere ir tikai sagatavošanas stadijā, tāpēc vēl nav zināms precīzs funkciju apjoms un cik likumsargus novirzīs šādu uzdevumu veikšanai. Šajā jomā policija pētīs arī ārvalstu praksi.

VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins vērsa uzmanību, ka patlaban plānots, ka “interneta policisti” būs atsevišķi darbinieki. Viņi, piemēram, komunicēs sociālajos tīklos un uzraudzīs, vai netiek izteikti draudi un pieļauta naida runa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli minētajai iecerei VP strādā arī pie centralizētas kibernoziegumu apkarošanos struktūrvienības izveides. Plānots, ka tāda sāks darboties tuvākajā laikā. Patlaban ar kibernoziegumu izmeklēšanu nodarbojas atsevišķas nodaļas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē un Rīgas reģiona pārvaldē, norādīja Grišins.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Labi gan. Pie reizes jāizsludina totāla pandēmija ar karantīnu, lai visi sēž mājās un tad arī policija varēs strādāt tikai kā “interneta policisti”. Arī cietumi un līdz ar to cietumnieku barošana un uzturēšana nebūs nepieciešama. Visi sēž istabās, kas pārkāpj www likumus, tam atslēdz www un čau. Viss, bez neta nav vērts dzīvot

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.