Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgalē dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 11. maija pulksten 6.30 līdz 12. maija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem, informē VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar Jelgavas novada Valgundes pagastā dega kūla 2000 m2 platībā, Lejas ielā Pļaviņās kūla dega 4000 m2 platībā, savukārt Kārniņu ceļā Jelgavā – 500 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir veikt pasākumus, piemēram, regulāri pļaut zāli, lai neveidotos kūla un nenotiktu tās degšana.

Par šo pienākumu nepildīšanu VUGD amatpersona var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu, kas fiziskai fiziskajai personai ir no sešām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no piecdesmit sešām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas vienība ir 5 eiro. Tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskajai personai ir no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajai personai — no 280 līdz 1400 eiro.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.