“Zemgale Juniors” uzlabo pozīciju pirms pēdējā apļa (FOTO)

Februārī Jelgavas Ledus sporta skolas hokeja komandai “Zemgale Juniors” izdevās gūt pietiekamo punktu skaitu, lai nostiprinātos Junioru Attīstības hokeja līgas (JAHL) turnīra tabulas ceturtajā pozīcijā. Pēdējā čempionāta aplī vienībai šī vieta būs jānosargā, lai iegūtu tiesības piedalīties izslēgšanas spēļu kārtā.

04.februārī “Zemgale Juniors” savās mājās uzņēma JAHL turnīra tabulas otrajā vietā esošos “Mogo/LSPA” jauniešu vienību “HS Falcons”. Jelgavnieku sastāvā tika iekļauts “Zemgale/LBTU” aizsargs Patriks Seilis, kurš atgriezās uz ledus pēc Kontinentālā kausa izcīņas laikā gūtās traumas sadziedēšanas.

Mājinieku rindās bija vēl pieci spēlētāji, kuri regulāri spēlē “Optibet” Baltijas līgas komandā. Tieši pieaugušajā komandā spēlējošais uzbrucējs Kevins Strādnieks atklāja spēles rezultātu pirmajā trešdaļā – 1:0.

Otrās trešdaļas sākumā uzbrucējs Kristers Vītoliņš izmantoja vairākumu un dubultoja “Zemgale Juniors” pārsvaru. Diemžēl jau pēc minūtes “HS Falcons” (Mogo/LSPA) uzbrucējs Olivers Murnieks vairākumā atguva vienus vārtus, bet spēles nogriežņa beigās mazākumā rezultātu izlīdzināja Artemijs Orlovs – 2:2.

Trešajā trešdaļā neviena no komandām vārtus neguva, bet spēles papildlaika pēdējā sekundē “HS Falcons” (Mogo/LSPA) uzbrucējs Alekss Simanovičs spēja ieraidīt ripu Luka Bukātova vārtos – 2:3. Šajā sezonā šī bija pirmā reize, kad jelgavnieki varēja atņemt vismaz vienu punktu no “Mogo/LSPA” dublieriem.

08.februāri “Zemgale Juniors” devās izbraukumā uz Tukumu, kur piedzīvoja zaudējumu pret “HK Tukums”. Tukumnieki turnīra tabulā atrodas astotajā pozīcijā un divās iepriekšējās spēlēs jelgavniekiem izdevās gūt uzvaras, bet laukuma saimnieki vienmēr izrādīja īpašu tieksmi pārspēt “Zemgale Juniors” un šoreiz viņiem tas arī izdevās – 4:6 (1:2; 2:2; 1:2).

“HK Tukums” spēja izvirzīties spēles vadībā pirmajā trešdaļā un šo pārsvaru spēja saglabāt, izmantojot vairākumus. Jelgavnieku rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Kevinas Strādnieks, Roberts Vitols, Aksels Heize un Patriks Seilis.

Zaudējums tukumniekiem apgrūtināja “Zemgale Juniors” palikšanu starp izslēgšanas kārtas kandidātiem, tāpēc 11. februārī izbraukumā jelgavnieki kompensēja iztrūkstošos punktus turnīra tabulai ar “Baltu Vilki” sagrāvi – 7:0 (3:0; 0:0; 4:0). Ar diviem vārtiem spēlē izcēlies Kristers Brauns, kurš atgriezās hokejā pēc garās pauzes. Tik pat daudz vārtus guva arī uzbrucējs Arvis Jansons. Pie rezultatīviem metieniem tika arī Rūdolfs Muraško, Edvards Grinsons un Roberts Vītols.

18.februārī savās mājās “Zemgale Juniors” tikās ar saviem tiešiem konkurentiem uz vietu izslēgšanas spēļu kārtā – “Prizmu”. Jelgavnieku rindas pastiprināja 9 (!!!) spēlētāji, kuri regulāri spēlē Baltijas līgā, norādot uz spēles nozīmīgumu. Papildspēki attaisnoja sevi pilnā mērā, pārspējot rīdziniekus ar rezultātu 8:0 (4:0; 2:0; 2:0), bet rezultatīvākais tomēr bija Rūdolfs Muraško (2+2).

25.februārī bija paredzēta spēle ar Lietuviešu “HC Žalgiris”, bet JAHL pēdējā vietā esošā komanda izvēlējās nebraukt uz Latviju un jelgavnieki tika pie viegliem, bet svarīgiem trim punktiem.

Pirms pēdējā čempionāta apļa, “Zemgale Juniors” nostiprinājās turnīra ceturtajā pozīcijā, bet punktu skaits nav tik liels, lai būtu pilnīgā drošībā par dalību izslēgšanas spēļu kārtā. Atlikušajās desmit spēlēs jelgavniekiem būs cītīgi jāstrādā, lai pierādītu savu piederību spēcīgāko JAHL komandu saimei.