Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgalē nedēļas nogalē ugunsdzēsējiem glābējiem 186 izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laikā no 25. marta pulksten 6.30 līdz 28. marta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 186 izsaukumu – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu, 113 uz glābšanas darbiem un vēl 14 izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Šajā nedēļas nogalē Zemgalē un visā Latvijā ugunsdzēsēji glābēji saņēma ļoti daudz izsaukumus. Salīdzinājumam – šajās trīs dienās Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji devās uz trīs reizes vairāk izsaukumiem kā nedēļu iepriekš. Šādu izsaukumu skaitu piedzīvojam reizi vai dažas reizes gadā, kad praktiski visi dežūrā esošie ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi strādā dažādās vietās Zemgalē – dzēsa kūlas ugunsgrēkus vai novāca vēja nolauztus kokus, lai atjaunotu satiksmi operatīvajiem dienestiem un iedzīvotājiem. Likumsakarīgi, ka vietām ugunsdzēsēju glābēju palīdzību tādēļ nācās gaidīt ilgāk nekā ierasts.

Diemžēl vislielāko neizpratni ugunsdzēsējos glābējos izraisīja neapdomīgie kūlas dedzinātāji, kuru rīcības rezultātā tika dzēsti 43 kūlas ugunsgrēki. Tie nav kontrolējami, vēl jo vairāk šādos laika apstākļos, kad tie strauji izplatās un apdraud cilvēku dzīvības un īpašumus,” skaidro VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raivis Pužulis.

Dzēsti 43 kūlas ugunsgrēki

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa 43 kūlas ugunsgrēkus:

 • Aizkraukles novadā – Klintaines pagastā 1 hektāra, Sērenes pagastā 150 m2 platībā un Skrīveru pagastā 300 m2 platībā;
 • Bauskas novadā – Ceraukstes pagastā atkritumi 150 m2 un kūla 100 m2 platībā, Bauskā Mēmeles ielā 100 m2, Bungu ielā 250 m2 un Bērzkalnu ielā 100 m2 platībā, Ceraukstes pagastā 1000 m2 platībā, Vecumnieku pagastā 1 hektāra platībā, Cēsinieku ielā Iecavā 200 m2 platībā un Vecsaules pagastā meža zemsedze 100m2 un kūla 1,5 hektāru platībā;
 • Dobeles novadā – Bērzes pagastā 300 m2 platībā, Naudītes pagastā kūla un meža zemsedze 1000 m2 platībā;
 • Jēkabpilī – Nameja ielā žogs un kūla 5020 m2 platībā, Zīlānu ielā 300 m2 platībā, Madonas ielā 200 m2 un 1 hektāra platībā, Vārpu ielā 100 m2 un 3 hektāru platībā, Nameja ielā 600 m2 platībā, Meža parkā 5 hektāru platībā, 1.maija ielā 500 m2 platībā, Slimnīcas ielā 3000 m2 un 1 hektāra platībā;
 • Jēkabpils novadā – Saukas pagastā 16 siena ruļļi un kūla 2000 m2 platībā, Salas pagastā 300 m2 platībā, Kūku pagastā 5000 m2 platībā, Kalna pagastā 500 m2 platībā un Variešu pagastā 2000 m2 platībā;
 • Jelgavā – Strazdu ielā 20 m2 platībā, Zanderu ceļā 500 m2 platībā, Salnas ielā 1000 m2 platībā, Ošu ceļā 1000 m2 platībā, Vītolu ceļā 1500 m2 platībā un Ganību ielā 3,8 hektāru platībā,
 • Jelgavas novadā – Baznīcas ielā Zaļeniekos 300 m2 platībā, Līvbērzes pagastā 1 hektāra un 400 m2 platībā, Kalnciema pagastā 3 hektāru platībā, Cenu pagastā 400 m2, 1000 m2 un 3 hektāru platībā, Glūdas pagastā 350 m2 un 5000 m2 platībā, Vilces pagastā 10 hektāru platībā;
 • Tukuma novadā – Pūres pagastā 2000 m2 un 1000 m2 platībā, Smārdes pagastā 250 m2 platībā, Engures pagastā 100 m2 platībā un Tumes pagastā 9000 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Zemgalē 97 reizes ugunsdzēsēji glābēji steidzās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glābēji 97 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas, no tām 81 reizi tika novākti vēja gāzti koki, bet 16 reizes – demontētas vai piestiprinātas bojātas konstrukcijas.

Vēja nolauztus kokus ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca:

 • Aizkraukles novadā – vienu reizi Klintaines, Sērenes un Zalves pagastā, bet divas reizes Aiviekstes pagastā;
 • Bauskas novadā – Vecumnieku pagastā astoņas reizes, Iecavas pagastā sešas reizes, pa divām reizēm Valles un Rundāles pagastā un pa vienai reizei Ceraukstes, Kurmenes, Brunavas, Codes, Stelpes un Dāviņu;
 • Dobeles novadā – Dobelē Skolas ielā, Meža prospektā (2 izsaukumi) un uz autoceļa Dobele – Gardene Dobelē, kā arī pa vienai reizei Tērvetes, Jaunbērzes, Dobeles un Vecauces pagastā;
 • Jelgavā – Kooperatīva ielā, Tērvetes ielā, Aku ceļā un Garozas ielā;
 • Jelgavas novadā – pa vienai reizei Glūdas, Valgundes, Līvbērzes, Vilces un Zaļenieku pagastā;
 • Jēkabpilī – Zvaigžņu, Madonas, Neretas, Pļaviņu un Dārzu ielā;
 • Jēkabpils novadā – divas reizes Aknīstes pagastā un pa vienai reizei Rites, Viesītes, Salas, Elkšņu pagastā un Jaunatnes ielā Aknīstē;
 • Tukuma novadā –Sēmes pagastā četras reizes, Jaunpils pagastā trīs reizes un pa vienai reizei Matkules, Pūres, Irlavas un Džūkstes pagastā, un Gravas ielā Tukumā.

Rožu ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas draudēja nokrist uz dzīvojamās mājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvības ielā Jelgavā no piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpas jumtiņa ugunsdzēsēji glābēji noņēma vēja atrautas konstrukcijas. Vīgriežu ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji demontēja vēja atrautas četrstāvu dzīvojamās mājas jumta konstrukcijas.

Dobeles novada Tērvetes pagastā divstāvu dzīvojamai mājai vējš norāva jumta konstrukcijas 3 m2 platībā. Palīdzības ielā Jelgavā ēkai vējš no jumta norāva skārda loksni 200 m2 platībā.

Dobeles novada Tērvetē un Jelgavas novada Cenu pagastā koks bija uzkritis uz elektrības vadiem. Savukārt Aroniju ielā Iecavā norautas jumta konstrukcijas bija iekritušas elektrības vados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl vairākos gadījumos vēja nolauztus kokus iedzīvotāji novāca no ceļa braucamās daļas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD kopumā saņēma 876 izsaukumus – 246 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 143 bija kūlas un 14 meža ugunsgrēki, 547 uz glābšanas darbiem, bet 83 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.