Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji 30 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītos postījumus

Vētras postījumi Jelgavā 2022. gada 17. janvārī | Foto: Ruslans Antropovs

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 17. janvāra pulksten 6.30 līdz 18. janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 43 izsaukumus – trīs uz glābšanas darbiem, 38 uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā diennaktī Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji 30 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītos postījumus. Ugunsdzēsēji glābēji no ceļa braucamās daļas, transportlīdzekļiem, ēkām un elektrolīniju vadiem novāca nolūzušus koki, kā arī demontēja vai nostiprināja atrautus jumta segumus.

„Ja citās vējainās dienās lielākoties novācām uz ceļa braucamās daļas nokritušus kokus, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu satiksmi, šoreiz vējš vairākām ēkām norāva daļu jumta seguma, kā arī gāza kokus uz elektrolīnijām. Saspringtākā situācija veidojās Jelgavas pusē, kur īsā laika posmā pēc pulksten trijiem pēcpusdienā tika saņemti vairāk nekā desmit izsaukumi. Lai pēc iespējas ātrāk tiktu galā ar šiem postījumiem, seku likvidēšanas darbos iesaistījām arī ugunsdzēsējus glābējus no blakus novadu daļām un posteņiem, un darbi turpinājās līdz vēlai naktij,” informē VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raivis Pužulis.

Jelgavas valstpilsētā ugunsdzēsēji glābēji 13 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas. Lielajā ielā piecstāvu dzīvojamai mājai vējš bija norāvis jumta segumu un konstrukcijas apmēram 150 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji demontēja bīstamās konstrukcijas, lai tās neapdraudētu gājējus un autovadītājus. Negadījuma seku likvidēšanas darbi noslēdzās pēc trīs stundām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Strautnieku ielā Jelgavā dzīvojamās mājas jumtam un Elektrības ielā ražošanas ēkai vējš bija atrāvis jumta konstrukcijas, kuras ugunsdzēsēji glābēji nostiprināja. Zemgales prospektā ugunsdzēsēji glābēji demontēja vēja atrautās jumta konstrukcijas.

Palīdzības ielā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija nokritis uz vieglās automašīnas un ceļa braucamās daļas. Zālītes ielā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija nokritis uz dzīvojamās mājas jumta. Kalnciema ceļā koks bija nokritis uz vieglās automašīnas un dzīvojamās mājas.

Ugunsdzēsēji glābēji saņēma divus izsaukumus uz Kazarmes ielu – vienā vietā tika nozāģēts aizlūzis zars, kas draudēja nokrist uz elektrolīnijas, bet otrā vietā – koks, kas bija iekritis elektrolīnijas vados. K. Barona un Jēkaba ielā koki bija uzgāzušies elektrolīnijas vadiem. Brīvības bulvārī koks no ceļa braucamās daļas bija novākts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Klijēnu ceļā koks bija nokritis uz apgaismes staba un brauktuves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novadā VUGD reģistrēja piecus izsaukumus – Platones ielā Vircavā ugunsdzēsēji glābēji demontēja aizlauztu dūmvadu, Liepu ceļā Zaļeniekos ugunsdzēsēji glābēji no nolūzuša koka atbrīvoja elektrolīniju un mājas sienu, Platones un Lielplatones pagastā koks bija nokritis uz ceļa braucamās daļas. Lielplatones pagastā ugunsdzēsēji glābēji noņēma koka zaru no elektrolīnijas un sakārtoja brauktuvi.

Dobeles novada Īles pagastā koks bija uzkritis uz elektrolīnijas un aizšķērsojis brauktuvi, bet Bērzes pagastā – uz ceļa braucamās daļas.

Pulksten 15.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Bauskas novadu, kur uz autoceļa Bauska – Rīga bija avarējis satiksmes autobuss. Transportlīdzeklis bija noslīdējis no ceļa braucamās daļas un apgāzies uz sāniem. Pirms VUGD ierašanās caur autobusa jumta lūku bija evakuējušies 10 cilvēki, no kuriem četrus apskatīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi. Degvielas noplūde no avarējušā transportlīdzekļa netika konstatēta un tam tika atvienotas akumulatoru klemmes. Pulksten 16.23 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 399 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 340 uz glābšanas darbiem, bet 42 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.