Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ādolfa Alunāna dzimšanas dienā ielūdz uz “kapiju” un kuplejām

11. oktobrī pulksten 16 Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs Filozofu ielā 3 aicina atzīmēt latviešu teātra tēva 175 gadu jubileju dziesmotā pēcpusdienā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ā.Alunāna memoriālā muzeja vadītāja Elīna Skutele stāsta, ka par latviešu teātra tēvu dēvētais Ā.Alunāns bija pirmais latviešu dramaturgs, režisors un aktieris un īpaši iecienīta viņa darbu iestudējumos bijusi dziesmuspēles forma – tam par pamatu bija lugās iekļautās ironiskās kuplejas ar atsaucēm uz sava laika aktualitātēm.

“Jau kopš pirmsākumiem daudzas Ādolfa Alunāna lugas caurvija kuplejas jeb satīriska žanra dziesmas. Humoristiskas, vieglas, atmiņā paliekošas un ar “lipīgām” melodijām. Šāda dziesmas forma bija veids, kā savulaik piesaistīt un ieinteresēt pirmos skatītājus,” stāsta E.Skutele, skaidrojot: vienlaikus dziesmas bija tās, kas turpināja dzīvot tautas mēlēs arī tad, kad izrādes bija izspēlētas.

“Teātra tēva jubilejai veltītajā muzikālajā pēcpusdienā aicināsim viesus sadziedāties, ģitāras pavadījumā izpildot kuplejas no dažādām Alunāna lugām – “Džons Neilands”, “Mucenieks un muceniece”, “Draudzes bazārs” un daudzām citām,” tā muzeja vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Repertuārā iekļautas kā plaši pazīstamas, tā arī mazāk zināmās kuplejas. Pasākuma viesiem tiks izsniegti dziesmu vārdi, tāpēc priekšzināšanas nav nepieciešamas, kā arī tiks pasniegta kafija jeb, kā Ā.Alunāns teiktu, kapija.

Jāpiebilst, ka dalība pasākumā ir bez maksas.

Ā.Alunāna memoriālā māja ir vieta, kurā latviešu teātra tēvs dzīvojis divus pēdējos dzīves gadus – no 1910. līdz 1912. gadam –, bet ģimene – līdz 1926. gadam. Tur atrodas viņa radošais mantojums un ģimenes sadzīves priekšmeti. Pateicoties mazdēlam Ādolfam Švānbergam, muzejā ir vairāk nekā tūkstotis oriģinālpriekšmetu, kas rada īpašu atmosfēru un glabā izcilās personības radīto auru.

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.