Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz putnu vērošanas ekskursiju

Līdz ar gājputnu atgriešanos Latvijā ik gadu tiek atzīmētas Putnu dienas. Šogad pavasara putnu dienas notiks 6. un 7. aprīlī. To ietvaros 7. aprīlī ikviens interesents aicināts piedalīties velo ekskursijā “Braucam vērot putnus” vai individuāli doties uz Svētes palieni, lai vērotu putnus ornitologa pavadībā, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien, 7.aprīlī, pulksten 9.30 no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalma sāksies velo ekskursija “Braucam vērot putnus”. Gides Zanes Gravas pavadībā dalībnieki dosies uz Svētes palieni, kas ir nozīmīga migrējošo ūdensputnu un bridējputnu barošanās vieta. Pavasarī šeit novērojami zosu bari, pīles, gulbji, dzērves. Svētes palienē ekskursijas dalībniekus sagaidīs pieredzējis putnu pazinējs – ornitologs Imants Jakovļevs, kurš pastāstīs par palienē sastopamajām putnu sugām, to dzīvesveidu, kā arī to, kāpēc ik gadu simtiem gājputnu izvēlas atpūsties tieši Svētes palienes pļavās. Velo pastaigas garums ir 25 kilometri. Ceļā velo-ekskursanti varēs uzzināt vairāk par objektiem un vietām, kurām garām vedīs maršruts. Piemēram, gide pastāstīs par Mīlestības alejas vārda rašanos un kādu leģendu, kas saistās ar šo vietu. Ekskursantiem būs iespēja apskatīt vietu, kur kādreiz atradās Grīvas stikla ceplis, kā arī uzzināt vēsturiskus faktus par Jelgavas lidlauku. Brauciena noslēgums plānots ap pulksten 13 pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, taču ikviens interesents var uzkavēties Svētes palienē, cik ilgi vēlas un atgriezties pilsētā patstāvīgi. Pasākuma dalībnieki aicināti ņemt līdzi binokļus un tālskatus, kā arī parūpēties par laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem. 

Interesenti aicināti uz Svētes palieni doties arī individuāli, lai pievienotos ekskursantu grupai un ornitologam, kurš Svētes palienē būs sastopams no pulksten 10.30 līdz 12.30. Dodoties uz Svētes palieni, aicinām cienīt tur mītošos putnus. Svētes lejtece ir atklāta teritorija un katrs apmeklējums putniem ir kā traucējums. Tādēļ nebūtu ieteicams novirzīties no polderu dambjiem un ceļiem, mēģinot piekļūt pēc iespējas tuvāk putniem. 

Sliktu laikapstākļu gadījumā, ir iespējamas izmaiņas, tāpēc aicinām sekot aktuālai informācijai tīmekļvietnē www.visit.jelgava.lv un visit Jelgava Facebook profilā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalība velo ekskursijā ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv/lv/pasvaldiba/par-pasvaldibu/personas-datu-aizsardziba/

Foto: “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.