Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apkopoti Valsts valodas dienas akcijas “Latviešu valoda man ir…” vēstījumi

Valsts valodas akcijā varēja piedalīties ikviens latviešu valodas lietotājs. Tajā vairāk nekā 950 akcijas dalībnieki pauda pārdomas un atziņas, turpinot apgalvojumu “Latviešu valoda man ir…”

Apkopoti Valsts valodas dienas akcijas “Latviešu valoda man ir…” vēstījumi, aģentūru LETA informēja Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Ieva Mūrniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts valodas akcijā varēja piedalīties ikviens latviešu valodas lietotājs. Tajā vairāk nekā 950 akcijas dalībnieki pauda pārdomas un atziņas, turpinot apgalvojumu “Latviešu valoda man ir…”, tādējādi izveidojot latviešu valodas lietotāja domu un atziņu kopumu, kas ataino mūsu vērtības, latviešu valodas lietojuma paradumus un attieksmi pret valodu ikdienas situācijās, izglītībā, kultūrā, zinātnē, aizsardzības, veselības un daudzās citās jomās.

Piemēram, Diāna no Krāslavas rakstīja, ka latviešu valoda viņai ir kā izglītības valoda. “Bez latviešu valodas zināšanām es nevarēšu pabeigt skolu, iegūt profesionālo izglītību un konkurēt darba tirgū,” rakstīja Diāna.

Savukārt Inese no Vangažiem pauda, ka latviešu valoda viņai ir pirmais ceļš uz sasniegumiem, pasaules izpratni. “Tā ir ceļš pie sevis paša. Tā ir mana bruņa un ierocis, ģimenes pavarda vienotāja,” uzskata Inese.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārējie iesūtītie valodas vērtību stāsti ir lasāmi vietnes “vards.valoda.lv” arhīva sadaļā.Turpat ir atrodamas arī Valsts prezidenta Egila Levita, izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) un Latviešu valodas aģentūras direktora Jāņa Valdmaņa pārdomas par valsts valodas nozīmi sabiedrībā.

Valsts valodas diena tiek svinēta 15.oktobrī. Tā pēc Levita ierosinājuma ir iekļauta svētku, atceres un atzīmējamo dienu kalendārā, lai īpaši godinātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā. Turklāt 1998.gada 15.oktobrī Satversmes 4. pantā tika nostiprināta valsts konstitucionālā vērtība: “Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda.”

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.