Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aptauja: 81,1% iedzīvotāju raizējas par rudenī gaidāmo cenu kāpumu

Par rudenī un ziemā gaidāmo komunālo pakalpojumu sadārdzināšanos raizējas 81,1% Latvijas iedzīvotāju, pavēstīja nebanku kreditētāja “Grand Credit” pārstāvji, atsaucoties uz tirgus izpētes centra “Gemius Latvia” veikto aptauju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņas par rudenī gaidāmo izmaksu pieaugumu elektrības un apkures tarifu paaugstināšanās dēļ 11,1% respondentu novedušas tuvu izmisumam un 42,2% cilvēku ir ļoti satraukti. Vēl ceturtā daļa jeb 27,8% aptaujāto bažījas, vai viņiem pietiks naudas visām vajadzībām. Tādējādi cenu kāpums satrauc 81,1% no visiem aptaujātajiem.

Tikai 8,3% pieļauj, ka varēs saglabāt līdzšinējo dzīves līmeni, un pavisam neliela daļa – 1,9% – uzskata sevi par pietiekami turīgiem, lai par cenu kāpumu nesatrauktos. 

Aptaujas veicēji norāda, ka kopumā gan cilvēki ir saprotoši un apzinās, ka dzīves dārdzības pieaugums ir “brīvības cena”. Turklāt daļa respondentu sliecas domāt, ka lielākais kāpums jau ir noticis un rudenī tas vairs nebūs tik dramatisks. Daži vēl cer uz valdības atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā vispārējo neskaidrību, cilvēki jau tagad sāk gatavoties nepatīkamam scenārijam – 22% aptaujāto veido uzkrājumus, lai rudenī un ziemā būtu papildu līdzekļi rēķinu segšanai, bet 45% ir apņēmušies samazināt citas izmaksas, lai pietiktu naudas pamatvajadzībām kā siltums, elektrība un pārtika. Cilvēki ir pat gatavi spert radikālus soļus, piemēram, atteikties no apkures un energoresursu izmantošanas. Tādu atbilžu variantu izvēlējās 5,9% respondentu. Vēl 8,1% apsver iespēju nemaksāt rēķinus.

Tikai 5,7% no visiem respondentiem ir pārliecināti, ka viņiem pietiks naudas pat pamatīga cenu kāpuma gadījumā. Vēl 22% nolēmuši šīs problēmas risināšanu atlikt uz rudeni.

“Gemius Latvia” veiktajā pētījumā jūnijā tika aptaujāt 1185 Latvijas iedzīvotāji.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.