Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aptauja: Tikai 3% Latvijas iedzīvotāju tuvāko trīs gadu laikā plāno iegādāties elektroauto

Tuvāko trīs gadu laikā iegādāties elektroauto plāno 3% Latvijas autovadītāju, bet 20% ir gatavi par to padomāt, secināts lietoto automašīnu tirgotāja “Longo Group” veiktajā aptaujā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus 58% neplāno sēsties pie elektroauto stūres, un no tiem 25% norādīja, ka viennozīmīgi to nedarīs. Vairāk nekā puse jeb 53% norādījuši, ka galvenais iemesls, kāpēc nevēlas iegādāties elektroauto, ir augstā cena, pat neskatoties uz valsts atbalstu. Otra problēma, ko norādījuši 38% respondentu, ir neattīstīta infrastruktūra.

Citās Baltijas valstīs situācija ir līdzīga – Lietuvā tuvākajā nākotnē pirkt elektromobili plāno 5% šoferu, bet Igaunijā – 4%. Kā iespējamu to vērtē 12% igauņu un 19% lietuviešu.

Lietuvas autovadītāju vidū katrs trešais jeb 31% aptaujāto viennozīmīgi neplāno pirkt elektroauto, vēl 27% drīzāk neplāno. Igaunijā 28% noteikti neplāno pirkt elektroauto tuvākajos trīs gados, bet vēl 37% drīzāk neplāno.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neērtu infrastruktūru kā iemeslu, lai nepirktu elektroauto, visvairāk jeb 63% gadījumu izcēluši lietuvieši. Igaunijā tādu ir 50%, bet Latvijā – 38%. Uzlādes stacijas neesamība līdzās mājām ir trešais svarīgākais faktors, kas traucē auto iegādi – tā norādīja 39% Latvijas, 43% Lietuvas un 35% Igaunijas autovadītāju.

Aptauja veikta 2022.gada novembrī un tajā piedalījās 712 autovadītāji no Latvijas, 708 – no Lietuvas, un 411 no Igaunijas. 

Foto: ražotāja foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.