Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Autotransporta direkcija aicina pievērst uzmanību bērniem sabiedriskajā transportā

Autotransporta direkcija ar informatīvo kampaņu “Mazs pasažieris. Lielāka uzmanība.” aicina pievērst uzmanību bērniem sabiedriskajā transportā, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņas mērķis ir izglītot bērnus, tostarp bērnus ar invaliditāti, vecākus, skolotājus, šoferus, citus pasažierus un sabiedrību kopumā par drošu rīcību, izmantojot reģionālo sabiedrisko transportu, kā arī skaidrot pareizu rīcību bīstamās situācijās un atgādināt par katras sabiedrības grupas atbildību.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš norāda, ka bērniem ir nepietiekamas zināšanas par drošu braukšanu sabiedriskajā transportā, pareizu rīcību problēmu gadījumos sabiedriskajā transportā, īpaši reģionālajos autobusos, un drošu uzvedību ceļu satiksmē. “Gadījumi, kad bērni, izkāpjot no autobusa, nepārliecinās par drošību uz ceļa, pirms to šķērsot, kā arī iekāpj nepareizā transportlīdzeklī, pabrauc garām savai pieturai, kaut ko aizmirst autobusā vai vilcienā, nav retums. Diemžēl, vēl arvien ir gadījumi, kad pirmsskolas vecuma bērni atrodas sabiedriskā vietā vieni, bez pavadoņa.”

Kampaņas laikā bērni tiek informēti, ka autobusa vadītājs autobusa izmēra dēļ reizēm bērnu var nepamanīt, šķērsot ceļu ieteicams tikai pēc autobusa aizbraukšanas, savukārt pirms ceļa šķērsošanas ir jāpaskatās pa labi un pa kreisi un tikai tad, ja nav citu automobiļu, ceļu drīkst šķērsot. Tāpat diennakts tumšajā laikā vienmēr ir jānēsā atstarotājs, kā arī jāievēro citas drošas uzvedības normas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Autotransporta direkcijā atgādina, ka jebkurā sarežģītā situācijā bērnam ir jāvēršas pie autobusa vadītāja vai jāzvana vecākiem. Ja bērnam telefona nav, viņam līdzi jābūt lapiņai, uz kuras ir uzrakstīts vecāku tālruņa numurs.

Kampaņa “Mazs pasažieris. Lielāka uzmanība.” notiks līdz 30.decembrim.

Kampaņu organizē Autotransporta direkcija ar Ceļu satiksmes drošības padomes piešķirto finansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Autotransporta direkcija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.