Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bāri un izklaides vietas varēs strādāt arī Jaungada naktī

Pagarinātais darba laiks attiecas uz kafejnīcām un restorāniem, kuros iespējams kontrolēti nodalīt cilvēkus pie galdiņiem, ievērojot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Jaungada naktī Latvijā netiks piemēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie darba laika ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu sniegšanu un pasākumu organizēšanu, iepriekš nolēma valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaiņas bāru, restorānu un citu kultūras un izklaides vietu regulējumā Jaungada naktī – laikposmā no plkst.23 līdz plkst.6 – veiktas, ņemot vērā Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas.

Ekonomikas ministrijā iepriekš piekodināts, ka ar valdības lēmumu par Jaungada nakti precizēts tikai jau pašlaik atļauto pakalpojumu darba laiks, pārējiem ierobežojumiem paliekot spēkā. Ministrija uzsver, ka, tāpat kā līdz šim ārkārtējās situācijas laikā, arī Vecgada vakarā strādāt nevarēs, piemēram, naktsklubi. Pagarinātais darba laiks attiecas uz kafejnīcām un restorāniem, kuros iespējams kontrolēti nodalīt cilvēkus pie galdiņiem, ievērojot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

EM norāda, ka arī Jaungada naktī, sniedzot sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus ārpus ierastā darba laika, gan pakalpojuma sniedzējiem, gan apmeklētājiem jāievēro visas līdz šim spēkā esošās vispārīgās un specifiskās epidemioloģiskās drošības prasības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt joprojām spēkā ir aizliegums organizēt tādus izklaides pasākumus un pakalpojumu sniegšanu kā, piemēram, dejas, naktsklubu darbība utt.

Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus klātienē drīkst sniegt un saņemt tikai personas ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Tāpat jāievēro arī nosacījums, ka pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četras pilngadīgas personas un šīs personas pavadošie bērni, bet ne vairāk kā desmit personas kopā.

Rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka pakalpojuma sniedzējiem jānodrošina vismaz divu metru attālums starp personām, kas sēž pie dažādiem galdiņiem, ja nav izvietotas norobežojošas sienas. Vienlaikus jāievēro arī visas līdz šim spēkā esošās vispārējās epidemioloģiskās drošības prasības – distance, roku higiēna un dezinfekcija, vēdināšana, sejas maskas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau ziņoja, ka iepriekš arī Igaunijas valdība 31.decembrī un 1.janvārī atcēla aizliegumu bāriem, restorāniem un citām izklaides vietām strādāt ilgāk par plkst.23.

Kā ziņots, valstī izsludinātā ārkārtējā situācija ir spēkā līdz nākamā gada 11.janvārim, un tās laikā personām bez Covid-19 sertifikātiem būtiski ierobežota dažādu pakalpojumu saņemšana, kā arī noteiktas vēl vairākas epidemioloģiskās drošības prasības.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.