Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Biškopība – smags darbs ar saldiem augļiem

“Liepiņmuižas” saimnieks Kārlis Bolmanis rada arvien jaunus medus produktus

Medus ir slavens ar savām ārstnieciskajām īpašībām un atzīts teju katrā mājā. Līdztekus jau zināmajiem biškopības produktiem nāk jauni, kas apvieno medus un citu Latvijas dabas produktu labākās īpašības, tāpēc biteniekiem darba netrūkst. Rosība visas vasaras garumā nerimst arī Vilces pagasta lauku mājās “Liepiņas”, kurā saimnieko biškopis, “Liepiņmuižas” saimnieks Kārlis Bolmanis. Viņš ražo ne tikai dažādu ziedu medu, bet arī medus maisījumus ar ogām, medus un propolisa konfektes, bišu maizi, ziedputekšņus, vaska sveces un medus ziepes.
Savu karjeru biškopībā Kārlis sāka ļoti pārliecinoši: Jelgavas novada Vilces pagasta Svētes upes krastos 2015. gadā tika izveidota “Liepiņmuiža”, un Kārlis jau 2017. gadā ieguva Latvijas Biškopības biedrības titulu “Jaunais biškopis 2017”. 2019. gadā ieguvis biznesa inkubatora speciālbalvu Jelgavas novada rīkotajā konkursā “Uzņēmēju gada balva 2019”. “Liepiņmuižas” etiķete saņēmusi skatītāju simpātiju balvu Biškopības biedrības vasaras saietā, iegūta preču zīme – Jelgavas novada “Vietējais ražotājs – novada lepnums”. Divas vasaras pēc kārtas “Liepiņmuižas” bites projektā “Jumta bites” mājoja uz Rīgas Latviešu biedrības nama jumta, ievācot Vērmanes dārza liepu medu.
Lai iepazītu bišu dzīvi un ieskatītos bišu saimes darbībā no stropa iekšpuses, “Ziņas” aicināja Kārli uz sarunu tveicīgā vasaras dienā – bišu darba aktīvākajā laikā.
– Kāda ir bijusi šī vasara no biškopja perspektīvas?
Kopumā vasara ir izdevusies!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.