Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Covid-19 krīzē cietušie lielie uzņēmumi varēs saņemt lielāku apgrozāmo līdzekļu grantu

Kā liecina Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotā informācija, līdz ar grozījumiem palielināts maksimālais atbalsta apmērs no 100 000 eiro līdz 250 000 eiro katrā atbalsta perioda mēnesī.

Ministru kabinets otrdien apstiprināja grozījumus noteikumos par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai, palielinot vienam komersantam maksimālā atbalsta apmēru un attiecīgi piešķirot papildu finansējumu šī mērķa sasniegšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotā informācija, līdz ar grozījumiem palielināts maksimālais atbalsta apmērs no 100 000 eiro līdz 250 000 eiro katrā atbalsta perioda mēnesī. Valsts ieņēmu dienesta sniegtā informācija liecina, ka aptuveni 100 uzņēmumi varētu kvalificēties atbalsta saņemšanai un saņemt atbalstu virs 100 000 eiro mēnesī un līdz pat 250 000 eiro.

Līdz ar to tiek paredzēts, ka atbalstu nosaka 30% apmērā no uzņēmuma bruto darba algas, tai skaitā arī veiktās darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kopsummas, par kuru aprēķināti darba algas nodokļi 2021.gada jūlijā, augustā un septembrī, bet ne vairāk kā 250 000 eiro katrā atbalsta perioda mēnesī atsevišķi, un kopējā summa atbalstam, kas sniegts saskaņā ar pagaidu regulējumu, nepārsniedz 1,8 miljonus eiro saistītu personu grupai.

Lai nodrošinātu lielāka atbalsta sniegšanu lielajiem komersantiem, atbalsta programmas īstenošanai papildus tiek piešķirti 30 miljoni eiro, līdz ar to programmas kopējais finansējums būs 808,8 miljoni eiro.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.