Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Vilis Bukšs: Martā priecēs saule

Pavasara pirmais mēnesis marts šogad, iespējams, būs vairāk sauss nekā slapjš, un vairāk saules nekā parasti. Tā prognozē laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Bukšs stāsta, ka mēneša pirmajā pusē, līdz Jevdokijai (14. marts), pārsvarā būs sauss laiks, nokrišņi – nelieli un īslaicīgi. Dažviet naktīs tas var būt sniegs, slapjš sniegs. Temperatūra dienā no plus 1 līdz plus 7 grādiem. Naktīs daudzviet neliels sals, ap 0 vai mīnus 5 grādiem. Laikā ap Gregoru (12. marts) gaisa temperatūra saulainās pēcpusdienās dažviet var paaugstināties līdz plus 10–13 grādiem.

Marta vidū gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Saule biežāk mīsies ar mākoņiem, un temperatūra dienas laikā lielākoties būs robežās no plus 1 līdz 6 grādiem. Dažviet saulainās pēcpusdienās līdz plus 10 grādiem. Naktīs no plus 3 līdz mīnus 3 grādiem. Nokrišņi nelieli, un tas var būt gan lietus, gan sniegs.

Marta otrajā pusē, ap Jāzepa dienu (19. marts), skaidrās naktīs dažviet gaisa temperatūra var pazemināties līdz mīnus 10 grādiem. Dienas, lai arī būs saulainas, tomēr – vēsas. Gaisa temperatūra – no 0 līdz plus 6 grādiem. “Šajā laikā ziema vēl pūlēsies atspēlēties, bet ap Pavasara Māru (25. marts) un pēc tam mūs aplaimos salīdzinoši siltas pavasarīgas dienas. Marta beigās, pirms Lieldienām (31. marts), saulainās pēcpusdienās temperatūra vietām var pietuvoties plus 12–15 grādiem. Nokrišņi šajā laikā – īslaicīgi, un tas var būt silts, pavasarīgs lietutiņš. Dažviet iespējams arī pavasara pērkona negaiss. Tas būs laiks, kad strauji atgriezīsies mūsu gājputni – lauku cīruļi, strazdi, ķīvītes, arī pirmās baltās cielavas un stārķi. Bērziem sāks tecēt sula, un mežmalu saulainajās piekalnēs uzziedēs zilo vizbulīšu jūra,” stāsta V. Bukšs un turpina, ka aprīlis būs pārsvarā sauss, naktīs – salnas, mēneša pirmajā pusē – cīruļputeņi, pēc tam jau silts laiks. “Šobrīd rādās, ka aprīļa otrajā pusē sagaidīsim arī pirmos plus 20 grādus,” saka V. Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Inita Savicka

TICĒJUMS VĒSTA

Ja marts un aprīlis ir auksts, tad maijs būs silts. Ja kaķis martā saulītē sildās, tad aprīlī līdīs uz krāsns. Ja martā bieži ir migla, tad vasara būs lietaina. KĀDS IR 1. MARTS, tāds lielākoties ir pavasaris. 2. marts prognozē vasaru, 3. marts – rudeni, 4. marts – nākamo ziemu.

■ 14. MARTS – Jevdokija. Kāds laiks Jevdokijā, tāds visā vasarā. Ja pūš dienvidu vējš, tad būs silta un mitra vasara. Ja salst un ir ziemeļu vējš, tad būs auksta vasara. Ja Jevdokijā snieg, būs laba raža; ja līst, būs slikta raža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

■ 19. MARTĀ ir Jāzepa diena. Ja šajā dienā dzenis kaļ, būs vēls pavasaris.

■ 25. MARTS ir Pavasara Māra. Ja Māras nakts ir silta un miglaina, būs auglīgs gads. Ja salst, tad līdz īstajai vasarai vēl būs 40 naktis ar salnu.

■ 31. MARTS – Pirmās Lieldienas. Šajā rītā, skatoties caur zīda drāniņu, varot ieraudzīt arī pašu Laimu. Ja Lieldienās vardes iet pāri ceļam, būs lietaina vasara; ja krupji, tad sausa vasara.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.