Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Darba devējus aicina pieteikties pasākuma “Apmācība pie darba devēja” īstenošanai

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties pasākuma “Apmācība pie darba devēja” (Praktiskā apmācība) īstenošanai, informē NVA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba devējiem tā ir iespēja ar NVA atbalstu atrast un sagatavot savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, organizējot bezdarbnieku apmācību darba vidē. Savukārt NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem tā ir iespēja iegūt darba iemaņas un profesionālo kvalifikāciju, kas atbilst pirmā, otrā vai trešā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālajai kompetencei. Praktisko apmācību neorganizē nekvalificētos un mazkvalificētos darbos.

Pasākuma “Apmācība pie darba devēja” īstenošanai var pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas un izglītības iestādes. Darba devējam bezdarbnieka praktiskai apmācībai un nodarbinātībai ir jānodrošina no jauna izveidotu darba vietu vai darba vietu, kas ir vakanta sakarā ar darba tiesisko attiecību izbeigšanu uz darbinieka uzteikuma pamata, uz darba devēja un darbinieka vienošanās pamata vai uz darba devēja uzteikuma pamata Darba likuma 101. panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4., 5. un 11. punktā noteiktajos gadījumos.

Pieteikumus vajadzīgā darbinieka praktiskai apmācīšanai pieņem visas NVA filiālēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai darba devējs būtu pārliecināts par izvēlēto kandidātu atbilstību uzņēmuma vajadzībām, viņš piedalās bezdarbnieku atlasē un izvēlas piemērotākos kandidātus. Pirms praktiskās apmācības uzsākšanas darba devējam ar bezdarbnieku ir jānoslēdz darba līgums.

Praktiskās apmācības ilgums ir pielāgots apgūstamās profesionālās kvalifikācijas līmenim:

 • pirmajam profesionālās kvalifikācijas līmenim – 2 mēneši;
 • otrajam profesionālās kvalifikācijas līmenim – 3 mēneši;
 • trešajam profesionālās kvalifikācijas līmenim – 4 mēneši.

NVA darba devējam nodrošina dotāciju ikmēneša darba algai bezdarbniekam:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • pirmajam kvalifikācijas līmenim – 300 eiro;
 • otrajam kvalifikācijas līmenim – 350 eiro;
 • trešajam kvalifikācijas līmenim – 350 eiro.

Darba devējam, īstenojot praktisko apmācību, jānodrošina darba alga tādā apmērā, lai kopā ar NVA dotāciju tās apmērs būtu ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru. Darba devējam jāveic arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. NVA nodrošina valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no bezdarbnieka algas dotācijas daļas, ja praktiskajā apmācībā tiek iesaistīts bezdarbnieks ar invaliditāti.

NVA nodrošina ikmēneša darba algas dotāciju darba vadītājam – 10 eiro par katru bezdarbnieka praktiskās apmācības dienu. Viens darba vadītājs var vadīt darbu ne vairāk kā diviem bezdarbniekiem.

NVA apmaksā izdevumus par normatīvajos aktos paredzēto obligāto veselības pārbaudi bezdarbniekam (līdz 50 eiro), piešķir vienreizēju dotāciju normatīvajos aktos paredzētajiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem (līdz 100 eiro), kā arī vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai bezdarbniekam ar invaliditāti (līdz 1000 eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pieteikties praktiskās apmācības īstenošanai?

 1. solis
  • Jāaizpilda tīmekļvietnē pieejamā pieteikuma forma un jāpievieno prasītā informācija.
 2. solis
  • Aizpildītais pieteikums jāiesniedz vai jānosūta pa pastu filiālei, kuras apkalpošanas teritorijā plānots veidot darba vietu, pieteikumu var nosūtīt arī  uz NVA filiāles e-pastu, ja pieteikums ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija pieejama NVA mājaslapā.

Pieteikumus izvērtēs NVA filiāles aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisija un informēs pieteikumu iesniedzējus par pieņemto lēmumu.

Detalizētāka informācija par pasākumu pieejama NVA tīmekļvietnē nva.gov.lv.

Foto: NVA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.