Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Darbu sāk ziemas dienests

Laika prognozes liecina, ka tuvākajās dienās Latvijā pakāpeniski sāksies meteoroloģiskā ziema. Novembrī sākas arī ielu uzturēšanas ziemas sezona. Tas nozīmē, ka visu diennakti tiek sekots līdzi laikapstākļiem, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos maģistrālās ielas un tiltu brauktuves nekavējoties apstrādātu ar pretslīdes materiālu. Ielu uzturēšanas ziemas sezona Jelgavā šogad atsākta 15.novembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ielu un tiltu segumu uzturēšanu veic kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas. Pilsētas ietvju mehanizēto tīrīšanu/slaucīšanu un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem nodrošina mazā traktortehnika un sētnieki.

Pretslīdes materiāla – sāls maisījuma, kaisīšana uz ietvēm notiek, izvērtējot laikapstākļus, sevišķi pie mainīgām gaisa temperatūrām, ietvju seguma mitrumu un ledus kārtas iespējamu veidošanos, pazeminoties gaisa temperatūrai. Ietvju kaisīšana ir preventīvs pasākums, kas novērš slīdamību ilgtermiņā, maisījums darbojas ilgstošākā laika posmā. Ziemas sezonas periodā Jelgavas ielas un ceļi tiek uzturēti saskaņā ar “Ielu un ceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskām specifikācijām” un noteikumiem “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības ielu ikdienas uzturēšanas kārtība”.

Dežūras notiek visu diennakti, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos nekavējoties veiktu maģistrālo ielu un tiltu brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiāliem. Vienlaikus arī pašvaldības operatīvās informācijas centra un Iestādes speciālisti seko līdzi ielu meteoroloģisko staciju datiem, un regulāri notiek informācijas apmaiņa par esošo situāciju un laikapstākļu prognozēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām gājējus būt uzmanīgiem un autobraucējus izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Ziņu sagatavoja “Pilsētsaimniecība”

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.