Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Divas NVO no Zemgales palīdzēs grūtībās nonākušem cilvēkiem veikt dārza darbus

Jau 15 Latvijas bezpeļņas organizācijas ir saņēmušas Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, lai šogad palīdzētu grūtībās nonākušiem cilvēkiem veikt dārzkopības darbus. Tās 570 mājsaimniecībām 12 novados nodrošinās sēklas, stādus, dārza piederumus un dārzkopības speciālistu konsultācijas. To vidū – divas bezpeļņas organizācijas Dobeles un Bauskas novadā. Pieteikšanās atbalstam turpinās. NVO pieteikumus fondam var iesniegt vēl līdz 31. martam, informē fonda labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgalē atbalstu saņēmušas divas organizācijas. Dobeles novada “Selekcionāra Pētera Upīša biedrība” palīdzēs 20 mājsaimniecībām. Savukārt “Pestīšanas armijas” Bauskas korpusa projektā darbosies 30 Bauskas novada sociālā riska ģimenes un individuālas personas ar zemiem ienākumiem.

Šo atbalstu Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz programmas uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam saimes galdam” (www.saimesgaldam.lv) ietvaros. Pieteikties atbalstam ir aicinātas visu Latvijas reģionu bezpeļņas organizācijas.

Lai piedalītos programmā, organizācijai vispirms līdz 31. martam fondam jānosūta īss ieceres apraksts brīvā formā uz e-pastu: office@teterevufonds.lv. Ja organizācija nolemj turpināt projekta pieteikšanas procesu, tā tiks aicināta iesniegt fondam sagatavotu pilnu projekta pieteikumu un budžetu. Pretendenti finansējuma saņemšanai ir aicināti rūpīgi iepazīties ar nolikumu programmas vietnē: www.saimesgaldam.lv. Finansējumu ieceru īstenošanai saņems visas atbilstošas organizācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad jau atbalstīti 6 projekti Kurzemē, 5 – Vidzemē, 2 – Zemgalē un 2 – Latgalē. Tajos iesaistīsies 570 mājsaimniecības. Borisa un Ināras Teterevu fonds šīm organizācijām ir piešķīris grantus teju 30 000 eiro apmērā.

Fonds aicina iepazīties ar jau atbalstīto ieceru apkopojumu: “2022. gadā atbalstītie projekti”.

Atbalstu ieguvušās organizācijas sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Vasarā organizēs konsultācijas ģimenēm par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas. Tās īstenoja projektus, dārzkopības darbos iesaistot 700 mājsaimniecības 18 pašvaldībās Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē.

Pretendenti aicināti izpētīt programmas materiālus:

2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstīto labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāk: www.teterevufonds.lv.

Foto: no Teterevu fonda arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.