Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Eiropas Komisija atļāvusi Latvijai “airBaltic” pamatkapitālā investēt 45 miljonus eiro

Foto: airbaltic.com

Eiropas Komisija 21.decembrī atbilstoši Eiropas Savienības (ES) valsts atbalsta noteikumiem apstiprinājusi Latvijas valdības investīcijas 45 miljonu eiro apmērā nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” pamatkapitālā, aģentūru LETA informēja “airBaltic” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Investīcijas “airBaltic” pamatkapitālā vajadzīgas, lai kompensētu Covid-19 pandēmijas radītos zaudējumus un atbalstītu ekonomiskās krīzes pārvarēšanu.

“airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss norāda, ka lidsabiedrības galvenā akcionāra atbalsts krīzes pārvarēšanai atspoguļo tā izpratni par “airBaltic” pozitīvo ietekmi uz ekonomiku. 

“Eiropas Komisija secinājusi, ka Covid-19 pandēmija kvalificējas kā ārkārtējs notikums, lai dalībvalstu ārkārtējie intervences pasākumi, ar to saistīto zaudējumu kompensēšanai, tiktu uzskatīti par pamatotiem,” pauž Gauss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka ar plānoto “airBaltic” akciju kotēšanu biržā (IPO) investīcijas atgriezīsies Latvijā kā ienākumi no pārdotajām akcijām.

Šogad 17.augustā Latvijas Ministru kabinets, kā “airBaltic” vairākuma akcionārs, konceptuāli apstiprināja 90 miljonu eiro investēšanu “airBaltic” pamatkapitālā. Pārējai investīcijas daļai vēl jāsaņem Eiropas Komisijas apstiprinājums.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, lidsabiedrības pamatkapitāls patlaban ir 506,473 miljoni eiro, tādējādi pēc 45 miljonu eiro investēšanas tajā pamatkapitāls sasniegs 551,473 miljonus eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Komisija pēc vairāku mēnešu izvērtēšanas 2020.gada jūlija sākumā atbalstīja Latvijas valdības lēmumu “airBaltic” pamatkapitālā ieguldīt 250 miljonus eiro, lai sniegtu atbalstu Covid-19 krīzes pārvarēšanai. Pērn 4.augustā finansējums tika ieguldīts, un “airBaltic” pamatkapitāls sasniedza 506,473 miljonus eiro.

“airBaltic” koncerns pērn strādāja ar 142,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 72% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga 29 reizes un sasniedza 264,6 miljonus eiro.

Savukārt lidsabiedrības darbības ieņēmumi šogad trīs ceturkšņos bija 127,462 miljoni eiro, kas ir par 5,9% vairāk nekā pērn šajā periodā, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, Ministru kabinets 17.augustā konceptuāli atbalstīja līdz 90 miljonu eiro ieguldījumu Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” pamatkapitālā. Pamatkapitāla palielināšanai bija nepieciešams Eiropas Komisijas saskaņojums.

Kā augustā norādīja Satiksmes ministrija, “airBaltic” ir stratēģisks Latvijas ekonomikas veicinātājs, kas nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas iekšzemes kopprodukta. Valsts atbalsts Covid-19 krīzes smagi skartajai aviācijas nozarei ir būtisks priekšnosacījums ne tikai nozarei krīzes pārvarēšanai un sekmīgai darbības turpināšanai, bet arī valsts tautsaimniecības attīstībai kopumā. Valsts sniegtais atbalsts nodrošina aviācijas nozares kapitālsabiedrību darbību, savukārt ieguldījumu atdevi varēs vērtēt ilgtermiņā pēc Covid-19 krīzes pārvarēšanas, kad situācija nozarē globālā līmenī būs stabilizējusies, skaidroja SM.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību “airBaltic” kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – 3,86%

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.