Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Elektrosestdienas akcijā varēs bez maksas nodot nolietoto elektrotehniku

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar veikalu tīklu “Kurši” un bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu “BAO” sestdien, 6. aprīlī, organizē elektrotehnikas nodošanas akciju, informēja “Zaļās jostas” vides izglītības vadītāja Aija Caune.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektrosestdienā iedzīvotāji ne tikai varēs ērti, legāli un bez maksas atbrīvoties no sev nevajadzīgās un nokalpojušās elektrotehnikas, bet arī piedalīties pārsteiguma balvu izlozē. 

“Ne vienmēr ir laiks un iespēja atrast, kur var nodot videi bīstamos atkritumus – elektrotehniku, tāpēc mēs nākam pretī iedzīvotājiem Latvijas reģionos, organizējot akcijas, lai no elektrotehnikas var atbrīvoties pēc iespējas ērtāk. Aicinām izmantot šo iespēju un nodot visa veida neizjauktu elektrotehniku, kas pašiem vairs nav nepieciešama, piemēram, veco ledusskapi, elektrisko zāles pļāvēju, printeri, tosteri, televizoru, gludekli, mikroviļņu krāsni, mobilo tālruni, elektrisko zobu birstīti vai matu fēnu,” teica Caune.

Elektrotehniku 6. aprīlī no pulksten 9 līdz 16 varēs nodot veikalā “Kurši”, kas atrodas sešās Latvijas pilsētās vai pagastos:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Parka ielā 21, Liepājā,
  • Rūpniecības ielā 22a, Jelgavā,
  • Zviedru ielā 6, Salaspilī,
  • “Kurši veikalā” Saulkrastos,
  • Kocēnu pagasta “Ķeizaros”,
  • “Kurši A7”, Ķekavas pagastā. 

Sadzīves atkritumos nedrīkst mest priekšmetus, ko var pieslēgt pie elektrības, kuros ir mikročips vai mikroshēma, un šis nosacījums attiecas arī uz ļoti mazām elektrotehnikas vienībām. 

Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību. Piemēram, ledusskapī un saldētavā gaisa dzesēšanai tiek izmantots freons, kas, nonākot vidē, var kaitēt ozona slānim.

Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bīstamie atkritumi, tai skaitā elektrotehnika, nedrīkstētu nonākt nedz atkritumu konteineros, nedz arī apkārtējā vidē. Tie jānogādā kādā no vismaz 67 atkritumu apsaimniekotāju izveidotajiem šķirošanas punktiem un laukumiem. To atrašanās vietu var noskaidrot interneta vietnē www.atkritumi.lv.  

Par SIA “Zaļā josta”

“Zaļā josta” ir ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums, kas organizē izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču, elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanu, tādējādi dodot iespēju uzņēmumiem iegūt 100% atbrīvojumu no Dabas resursu nodokļa un parūpēties, lai atkritumi, kas radušies to saimnieciskās darbības rezultātā, tiek savākti, pārstrādāti un nonāktu otrreizējā apritē.

Foto: unslpash.com un “Zaļā josta”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.