“FK Jelgava” meitenes pārspēļu pirmajā spēlē piekāpjas “FK Auda” (FOTO)

Sieviešu futbola komanda “FK Jelgava” pirmajā pārspēļu spēlē par tiesībām startēt augstākā līgā ar rezultātu 0:1 (0:1; 0:0) piekāpās Ķekavas vienībai “FK Auda”.

“FK Jelgava” sieviešu 1. līgā izcīnīja bronzas medaļas, bet ņemot vērā ka pirmās vietas īpašnieces “FS Metta-2” ir dublieres un nepretendē uz dalību augstākā līgā, tad pārspēļu tiesības tika jelgavniecēm un tām ir jāaizvada divas pārspēļu spēles. Divu cīņu summas uzvarētājas iegūs tiesības nākamajā sezonā spēlēt Sieviešu futbola līgā.

Svētdien Jelgavā tika aizvadīta pirmā pārspēļu spēle. “FK Jelgava” spēlēja ar savu klasisko sastāvu, bet bez iecavniecēm Rendijas un Alises Keitas Baltrušaitēm.

“FK Auda” futbolistes no pirmām spēles minūtēm pārņēma bumbas kontroli, kas viņām deva iespēju bez pārstājas uzbrukt uz Elzas Renātes Strazdiņas sargātiem vārtiem.

Jelgavniecēm nekādi nepadevās kavēt pretinieces un tāpēc spēles 12 minūtē “FK Auda” uzbrucēja Madara Ērika Paidere sīvā cīņā vārtu priekšā rada iespēju ieraidīt bumbu jelgavnieču vārtos – 0:1.

Zaudētie vārti pamodināja “FK Jelgava” futbolistes un viņas uzsāka savu spiedienu uz pretinieču vārtiem. Diemžēl līdz pirmā puslaika beigām neizdevās izmantot iegūto iniciatīvu, lai izlīdzinātu spēles rezultātu.

Lai nepieļautu jelgavnieču atspēlēšanos, otrajā puslaikā “FK Auda” galvenais treneris Rihards Gorkšs veica nomaiņu Madaras Deakas vietā uz laukuma laižot Latvijas nacionālā izlases dalībnieci Kristiānu Zacmani.

Pieredzējusi futboliste pārvilka spēles iniciatīvu uz viešņu pusi. “FK Jelgava” futbolistes teicami spēlēja aizsardzībā, bet vārtsardze Elza Renāte glāba savu komandu, kad bumba lidoja vārtu rāmī.

Sīvā aizstāvēšanās atņēma daudz spēku un jelgavniecēm neizdevās izveidot pilnvērtīgus pretuzbrukumus, lai nonāktu sitiena pozīcijā. Spēle pārsvarā notika laukuma saimnieču pusē, tādēļ arī uz standartsituācijām neizdevās paļauties.

Pieredzējušajās “FK Auda” spēlētājas kontrolējot bumbu un spēlējot uzbrūkošo futbolu, spēja nosargāt savu uzvaru ar vieniem gūtiem vārtiem.

Otrā pārspēļu spēle notiks ceturtdien, 16. novembrī “FK Auda” stadionā Ķekavā. Jelgavniecēm, lai pārietu uz augstāko līgu, tajā ir jāizcīna uzvara ar vienu vārtu pārsvaru.