Futbola komanda “FS Jelgava” piektdien Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā “Optibet” Virslīgas spēlē ar rezultātu 3:2 (1:1; 2:1) pārspēja Latvijas spēcīgāko komandu piecinieka vienību “FK Liepāja”. Jelgavniekiem šī ir pirmā uzvara kopš 5. jūnija, kad viņi pārspēja citu spēcīgu pretinieku – “Valmiera FC”.

Jelgavas futbola komanda kopš izmaiņām treneru korpusā un spēlētāju sastāvā, diezgan smagnēji aizvada čempionātā, meklējot savu jaunu stilu. Cīņa pret “FK Liepāja” parādīja, ka komanda atrodas uz pareizā ceļa. Atliek vien turēties pie tā.

Spēle sākās ar “FK Liepāja” bumbas kontroli un spiedienu uz jelgavnieku vārtiem. Laukuma saimnieki diezgan labi turējās līdz kādai piecpadsmitajai minūtei, atbildot ar asiem pretuzbrukumiem, kuri spoži izcēlās komandas jaunais dalībnieks – japānis Ikuto Gomi.

Spēles 20. minūtē liepājniekiem izdevās uzlauzt jelgavnieku aizsardzību ar precīzu piespēli tieši soda laukumā, kur bumbu tehniski pieņēma Hilario. Pēc bumbas apstrādes viņš to piespēlēja uz soda laukuma centru, kur Roberts Meļķis griežoties to raidīja vārtu virzienā. Sitiens bija tik tuvu no vārtiem, ka vārtsargam Raivo Stūriņam pietrūka kāda pussekunde, lai precīzi noreaģēt un apturēt bumbu – 0:1.

Tomēr spēles labākā daļa vēl bija tikai priekšā. “FS Jelgava” futbolisti neiekrita panikā un sāka aktīvi pretoties liepājniekiem. Lielu darbu šajā procesā ieguldīja Ikuto Gomi, Viktors Osuagvu un Mārcis Peilāns, kuri neļāva viesiem izvērst uzbrukumus jau no pašas izspēles pretinieku laukuma pusē.

32. minūtē tas noveda pie tā, ka Mārcis Peilāns atdeva precīzu piespēli uz soda laukuma kreiso pusi, kur to tehniski pieņēma ukrainis Vladislavs Veremiejevs, kurš no aizsardzības pieslēdzās uzbrukumam. Vladislavs teicami apspēlēja liepājnieku aizsargu un izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” turpināja pieturēties pie iesāktā spēles stila un 51. minūtē izcīnīja tiesības izpildīt brīvsitienu no laukuma labās malas. Ralfs Šitjakovs iecentrēja bumbu soda laukuma centrā, kur to lieliskā lēcienā vārtos raidīja Valters Purs – 2:1.

Nedaudz vēlāk viņam radās iespēja vēl reiz sist ar galvu, bet bumba trāpīja vārtu pārliktnī. “FS Jelgava” spiediens turpinājās. Viktors Osuagvu individuālā caurgājienā ielauzās viesu soda laukumā, kur tika nogāzts ar neatļautu paņēmienu, nopelnot tiesība uz 11. metru soda sitienu. Ralfs Šitjakovs nekavējoties pieteicās to izpildīt un pārliecinoši raidīja bumbu vārtu tīklā – 3:1.

Pēc gūtiem vārtiem aizsargs Dāvis Vējkrīgers uzrunāja savu komandu: “Nekas vēl nav beidzies. Spēlējam tālāk.” Viņam bija taisnība, jo “FK Liepāja” futbolisti pielika maksimālas pūles, lai atlikušajās 35 minūtēs atspēlētos.

Vienu vārtus viņiem izdevās atgūt tikai 82. minūtē, kad vārtsargs Raivo Stūriņš atsita pirmo bumbas sitienu, tika nogāzts no kājām un laicīgi nepaspēja atvairīt senegālieša Muhamadū Mustafa Dju (Mouhamadou Moustapha Diaw) atkārtoto sitienu – 3:2.

“FS Jelgava” spēlētājiem, pieliekot maksimālās pūles, izdevās nosargāt rezultātu un izcīnīt trešo sezonas uzvaru par kādu no Virslīgas “pirmā piecinieka” komandām. Interesanti, ka šosezon šī jau ir otrā par “FK Liepāja”. Pirmā tika izcīnīta 22. maijā ar rezultātu 2:1. 5. jūnijā jelgavnieki ar rezultātu 2:0 pārspēja “Valmiera FC”.

Pateicoties uzvarai pār liepājniekiem, “FS Jelgava” no devītās pozīcijas “Optibet” Virslīgas turnīra tabulā pacēlās uz septīto. 24. kārtas spēli jelgavnieki aizvadīs izbraukumā, 31. jūlijā tiekoties ar “FK Metta”.

“FS Jelgava” – “FK Liepāja” 3:2 (1:1; 2:1)

Vārti: 20′ Roberts Meļķis, 32′ Vladyslav Veremieiev, 51′ Valters Purs, 55′ Ralfs Šitjakovs, 82′ Mouhamadou Moustapha Diaw.

Brīdinājumi: 48′ Ikuto Gomi, 69′ Luqman Gilmore, 90+4′ Raivo Stūriņš.

Galvenais tiesnesis: Sergejs Vasjkovs.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: Raivo Stūriņš (G), Ikuto Gomi, Vladyslav Veremieiev (89′ Kristers Pantelejevs), Victor Uchechukwu Osuagwu, Ralfs Šitjakovs (78′ Kevins Cēsnieks), Mārcis Peilāns, Valters Purs, Dāvis Mārcis Valmiers (87′ Artūrs Janovskis), Andris Deklavs (C), Dāvis Vējkrīgers, Valērijs Redjko; rezervisti – Edgars Andrejevs (G), Rodrigo Ivans, Rihards Bečers, Ādams Dreimanis, Agris Glaudāns; galvenais treneris – Jozef Škrlik.

“FK Liepāja”: Luka Sanikidze (G), Davit Samurkasovi (57′ Luqman Gilmore), Mouhamadou Moustapha Diaw, Cheikh Serigne Faye (46′ Henri Braham Stanic), Bacary Sane, Roberts Meļķis (46′ Aleksejs Grjaznovs), Giorgi Kutsia (57′ David Martin Anane), Jānis Grīnbergs, Yurii Mate, Gļebs Kļuškins, Luiz Paulo Hilario (74′ Nino Noordanus); rezervisti – Nikolozi Tskhovrebashvili (G), Success Makanjuola, Rūdolfs Ziemelis, Ņikita Pinčuks; galvenais treneris – Tamaz Pertia.