Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Franču buldogi, suņi, kuri visbiežāk sastopas ar veselības problēmām

Lai arī Latvijā populāras daudzas suņu šķirnes, piemēram, mopsis, korgijs un borderkollijs, daudzus gadus popularitātes topa augšgalā nemainīgi turas trīs suņu šķirnes – labradors, franču buldogs un vācu aitu suns. Tomēr pieņemot savā ģimenē suni, nākas sastapties arī ar brīžiem, kad četrkājainajam draugam saasinās veselības stāvoklis, un vērot, kā suns cīnās ar veselības problēmām var būt visgrūtākais, kas jāpiedzīvo mājdzīvnieka īpašniekam, diemžēl, dažas suņu šķirnes var ciest no veselības problēmām vairāk kā citas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc “If” apdrošināšanas pieejamajiem datiem, visizteiktākās veselības problēmas ir tieši franču buldogiem. “Pieteikumus saņemam ļoti dažādus, bet salīdzinot ar citu šķirņu pārstāvjiem, franču buldogi noteikti ir veselības likstu priekšgalā. Veselības problēmas ar kādām saskaras franču buldogi ir krūšu daļas/muguras skriemeļu anomālijas, alerģijas, starpskriemeļu disku slimības, brahiocefāliskais sindroms, entropijs, gastroenterīts u.c.,” atklāj Ilze Zariņa, “If” apdrošināšanas atlīdzību regulētāja.

Izvēloties savu četrkājaino mīluli, lietderīgi ir zināt visas nianses par konkrētās šķirnes īpašībām. Pētot un iedziļinoties var uzzināt gan šķirņu iedzimtās problēmas, gan raksturīgākās veselības problēmas, piemēram, gūžas displāzija, acs trešo plakstiņu problēmas, alerģijas, tai skaitā paaugstināta jutība pret pārtiku. Un lai arī audzētāji sniedz veselības garantijas, ir slimības, kas nav paredzamas.

Apdrošināšanas gadījumu pieteikumi lielākoties ir par gremošanas traucējumiem, ar tiem sastopas teju visas šķirnes, taču vispopulārākās – Labradoras retrīvers, Džeka Rasela terjeri, korgiji, punduršpici, ungāru vižlas, Jorkšīras terjeri, amerikāņu stafordšīrterjeri, kā arī jauktas šķirnes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja suns ir saskāries ar gremošanas traucējumu problēmām, tad var nākties par ārstēšanu izdod pat vairākus simtus eiro, tāpēc ir svarīgi nodrošināt savu mājas mīluli ar kvalitatīvu barību, lai suņa ikdiena nebūtu pakļauta veselības pasliktināšanās riskam. Taču, ja veselības problēmas ir nopietnākas, piemēram, diagnosticēti kristenisko saišu plīsumi, tad naudas līdzekļi, kas jāizdod par ārstēšanu būs ievērojami lielāki, jo tās būs vairākas vizītes pie veterinārārstiem, dažādas diagnostikas, piemēram, rentgens, analīzes, operācijas un ārstēšana, kas var pārsniegt pat 1000 eiro. Ārstēt savu četrkājaino mīluli dažbrīd var būt dārgāk kā ārstēties pašam, jo, piemēram, ja sunim ir problēmas ar mugurkaula skriemeļiem un nākas veikt magnētisko rezonansi, kuras laikā tiek veikta arī anestēzija, tad saimniekam tas izmaksās 500-600 eiro par izmeklējumu.

“Lai gan bieži cilvēki, izvēloties savu mājas mīluli paļaujas uz sajūtām, aicinām nopietni izvērtēt mājdzīvnieka izvēli. Ļoti svarīgi ir daudz faktori, un viens no tādiem ir – vai suns būs piemērots saimnieka dzīves ritmam. Piemēram, pēdējā piecgadē lielu popularitāti ieguva korgiji, taču ikdienā cieši sadarbojoties ar vetārstiem, mēs esam pārliecinājušies, ka šai šķirnei ir izteiktas problēmas ar ķepām, nākas veikt operācijas, ievērot stingrus noteikumus, kas attiecas uz pārvietošanos – kāpšana pa trepēm vai aktīvām pastaigām. Viens no pēdējiem piemēriem, korgijam tika diagnosticēts saišu plīsums, ārstēšanās izdevumi bija virs 800 eiro,” stāsta I. Zariņa.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.