“FS Jelgava” atgriešanos Virslīgā atzīmē ar sesto vietu

Futbola komanda “FS Jelgava” pēdējā “Optibet” Virslīgas čempionāta spēlē aizvadīja neizšķirtu cīņu ar “FK Tukums 2000/Telms” futbolistiem (0:0) un garantēja sev sesto vietu turnīru tabulā.

Pēdējās spēles iznākums varēja ietekmēt “FS Jelgava’” pozīciju turnīra tabulā, jo zaudējuma gadījumā un “BFC Daugavpils” uzvaras rezultātā, jelgavnieki varēja noslīdēt uz septīto pozīciju. “Tukums 2000/Telms” uzvara spēlē vārēja palīdzēt izvairīties no pārspēlēm palikšanai Virslīgā.

Japānis Ikuto Gomi atgriezies sastāva pēc vienas spēles diskvalifikācijas, dubultojot “FS Jelgava” iespējas uz ātriem pretuzbrukumiem. Neskatoties uz to jelgavnieku spēles uzdevums palika nemainīgs – pacietīgi un stabili nospēlēt aizsardzībā, radot iespējas pretuzbrukumiem un standarta situācijām.

“Tukums 2000/Telms” ir labi pazīstama ar saviem ātriem pretuzbrukumiem, tādēļ jelgavniekiem bija nepieciešams strikti ievērot spēles plānu un pirmajā puslaikā viņi ar to veiksmīgi tika galā. Ātrie laukuma saimnieku uzbrukumi tika laicīgi apturēti, lai nevarētu veikt bīstamu sitienus uz Raivo Stūriņa sargātiem vārtiem.

Pirmajā puslaikā standartsituācijas bija tas elements, kurš varēja noteikt spēles iznākumu. Abām komandām bija iespējas sist brīvsitienus, bet precīzi nospēlēja abu komandu vārtsargi nepieļaujot bumbas nonākšanu vārtu tīklā.

Vārtsargs Raivo Stūriņš pareizi izvēlējās pozīciju vārtos, lai tvertu visus pretinieku bīstamos sitienus. Savukārt ukrainim Vadimam Maščenko padevās lielisks brīvsitiens uz “Tukums 2000/Telms” vārtiem un vārtsargam Frenkam Dāvidam Orolam ar grūtībām izdevās mainīt bumbas lidojumu, neļaujot tai nonākt vārtos.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” nedaudz palielināja spiedienu uz tukumniekiem, bet spēles gaita tika traucēta ar daudziem noteikumu pārkāpumiem. Galvenais tiesnesis Edgars Maļcevs aktīvi dalīja dzeltenās kartītes un bija arī tuvs tam, lai parādītu sarkano. Jelgavnieki kopumā nopelnīja 5 dzeltenās kartītes, bet tukumnieki – septiņas.

Raustītā spēles gaita neļāva izvērst sakarīgus uzbrukumus, bet “FS Jelgava” bija neliela priekšrocība tajos. Īpaši spēles noslēgumā, kad Dāvja Vējkrīgera raidītā bumba trāpīja vārtu pārliktnī, nevis ielidoja vārtos.

Neizšķirtais spēles iznākum ļāva “FS Jelgava” nopelnīt vienu punktu un nosargāt savu sesto pozīciju turnīra tabulā pirmajā “Optibet” Virslīgas sezonā un to var uzskatīt par lielu panākumu šajā sezonā. Jelgavas futbolisti pārliecinoši atgriezās Latvijas augstā līmeņa futbolā un ar cerībām skatās uz nākošo sezonu.