“FS Jelgava” pagaidām neizdodas pārspēt “Auda”

Futbola komanda “FS Jelgava” izbraukuma spēlē ar rezultātu 0:3 (0:2; 0:1) piekāpās “Optibet” Virslīgas “pirmā piecinieka” vienībai “Auda”. Jelgavniekiem šī ir pirmā neveiksme pēc trīs nezaudēto spēļu sērijas.

Izbraukumā “FS Jelgava” pamatsastāvs tika papildināts ar japāņu spēlētāju Rjūga Nakamura, kurš jau kādu laiku trenējās kopā ar komandu, bet debitēja tikai šajā spēlē. Kopā ar viņu pirmo savu spēli aizvadīja arī no “Super Nova” jūlijā pārgājušais aizsargs Roberts Zelmanis.

“FK Audas” sastāvā pirmo reizi pret jelgavniekiem spēlēja arī uzbrucējs Oskars Rubenis, kurš pārgāja no “FS Jelgava” pie laukuma saimniekiem šī gada jūnijā. Diemžēl Oskaram šī spēle beidzās jau 10. minūtē, kad viņš pēc ātra uzbrukuma neveiksmīgi savainoja kāju un bija nomainīts.

Spēles sākumā “FS Jelgava” spēlētājiem neizdevās sakārtot piespēļu precizitāti, kura bieži noveda pie bumbas kontroles zaudējuma un iniciatīvas atdošanas pretiniekiem. “Audas” spēlētāji savukārt izmantoja bumbas pārvaldes priekšrocības, lai jau pirmajā puslaikā izvirzīties spēles vadībā.

24. spēles minūtē jaunzēlandietis Maniumov Ačols, no aizsarga atlēkušo bumbu, no soda laukuma līnijas vidus raidīja vārtu tālajā kreisajā stūrī. Jelgavnieku vārtsargs Raivo Stūriņš redzēja sitiena brīdi, bet aizlēkt līdz vārtu stabam nespēja – 0:1.

35. minūtē “Audas” sastāvā spēlējošais Latvijas valstsvienības pussargs Aleksejs Saveļjevs ar tehnisku kustību un precīzu piespēli uz priekšu apspēlēja trīs jelgavniekus, ļaujot ātrā pretuzbrukumā doties vācietim Nīko Bretšnaideram. Laukuma saimnieku aizsargs ātri ieskrēja soda laukumā un no šaura leņķa raidīja bumbu vārtu tuvajā kreisā augšējā stūrī – 0:2.

“FS Jelgava” bija vairākas iespējas pretuzbrukumos un stūra sitienos, bet pārspēt pretinieku vārtsargu Robertu Ozolu neizdevās. Uzbrukuma smailē izcēlās Viktors Osuagvu, bet “Audas” vārtsargu pārspēt viņam neizdevās.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” acīmredzami pārgāja uz spēli aizsardzībā, atstājot bumbas kontroli laukuma saimnieku rokās. Nelieli uzbrukumu uzplaiksnījumi bija, bet ar tiem bija par maz, lai mainītu spēles rezultātu.

“FS Jelgava” spēlētāji centās nospēlēt tehniski precīzi, nepieļaujot lielas kļūdas aizsardzībā. Diemžēl tas viņus neglāba no vēl viena vārtu zaudējumu. 64. minūtē, pēc stūra sitiena izpildes, bumba ielidoja vārtsarga laukumā, kur to netraucēti vārtos novirzīja pirmo vārtu autors jaunzēlandietis Maniumov Ačols – 0:3.