“FS Jelgava” sagrauj Virslīgas līderus

Futbola komanda “FS Jelgava” piektdienas vakarā “Optibet” Virslīgas regulārā čempionāta izbraukuma spēlē ar rezultātu 5:3 (3:1; 2:2) pārspēja turnīra līderus “Riga FC”. Vārtus jelgavnieku labā guva Mārcis Peilāns, Viktors Osuagvu, Ralfs Maslovs, Ikuto Gomi un Agris Glaudāns.

Pirms spēles nekas neliecināja, ka futbola statistikas pazinējiem nāksies rakties arhīvos, lai noskaidrotu kad vēl vēsturē bija pieredzēts tāds spēles iznākums. “FS Jelgava” sastāvs pēc iepriekšējās spēles piedzīvoja minimālas izmaiņas.

Dāvis Mārcis Valmiers nevarēja piedalīties šajā cīņā un viņa vietā sākumsastāvā tika pieteikts bumbas centrējuma meistars Ralfs Maslovs. Uzbrukuma smailē Riharda Bečera vietā ielikts Viktors Osuagvu. Pēc izlaistās spēles sastāvā atgriezās arī aizsargs Dāvis Vējkrīgers, bet sākumā tikai uz rezerves soliņa.

Spēle iesākās ar paredzamu “Riga FC” pārsvaru bumbas kontrolē. Pirmajā uzbrukumā laukuma saimnieki pazaudēja to un jelgavnieki atbildēja ar ātru pretuzbrukumu, kuru veidoja ātra un precīza spēlētāju saspēle. Ātri pārvietojoties pāri visam laukumam uzbrukuma smailē nonāca Mārcis Peilāns, kurš no soda laukuma līnijas raidīja bumbu vārtu virzienā. Tā trāpīja aizsargam pa kāju, mainīja lidojuma trajektoriju, kuras beigu punkts spēles 2. minūtē atradās vārtsarga Nila Toma Puriņa sargāto vārtu tīklā – 1:0.

Pārsteigtie “Riga FC” spēlētāji nekavējoties devās atspēlēties un 10. minūtē no soda laukuma precīzu raidījumu Raivo Stūriņa vārtos veica nigērietis Ogundži – 1:1. Mājiniekus tas nomierināja, bet trakākais vēl bija priekšā.

Spēles 21. minūte Mārcis Peilāns izpildīja stūra sitienu, iecentrējot bumbu soda laukuma centrā, kur neviena netraucēts uzbrucējs Viktors Osuagvu raidīja to vārtu tīklā – 2:1. 28. minūtē “FS Jelgava” ātrais pretuzbrukums noslēdzās ar Ikuto Gomi piespēli no soda laukuma labās malas uz kreiso. Mārcis Peilāns soda laukuma centrā eleganti izlaida bumbu tālāk, ļaujot no kreisās malas pussargam Ralfam Maslovam to ietriekt vārtu tīklā – 3:1.

Skatītāji un “Riga FC” bija šokā. Galvenais treneris Tomislavs Stipičs nekavējoties nomainīja divus spēlētājus, kas nav laba zīme priekš pirmā puslaika jebkurai komandai. Laukumā iznāca Virslīgas rezultatīvākai uzbrucējs Marko Regža un 33. minūtē viņam izdevās atgūt vienus vārtus – 3:2.

Jau šajā brīdī visi sociālie tīkli jau uzvirmoja ar pārsteiguma komentāriem un nevienam nebija nemazākas šaubas, ka rīdzinieki ar visiem spēkiem dosies atspēlēties. Īstais šoks visus gaidīja 43. minūtē, kad pēc tālās piespēles “Riga FC” soda laukumā ielauzās Ikuto Gomi un raidīja bumbu vārtu tālajā kreisajā stūrī – 4:2.

Ar to viss nebeidzās. 57. minūtē “FS Jelgava” futbolisti izveido kārtējo ātro uzbrukumu. No laukuma labās malās Viktors Osuagvu piespēlē bumbu uz soda laukumu, kur to saņem un aukstasinīgi vārtos raida Agris Glaudāns – 5:2.

Skatītāji tribīnēs un pie televīzijas ekrāniem ir pilnīgā šokā par tādu spēles rezultātu. Sociālie tīkli pārpildīti ar pārsteiguma atziņām. “Riga FC” rindās virmo dusmas par neveiksmi un tiek kalti plāni par atspēlēšanos.

Rīdzinieki pielika maksimālas pūles, lai glābtu rezultātu un 76. minūtē pēc izpildītā stūra sitiena uz vārtsarga laukuma līnijas peruietim Luisam Robalino izdodas izgrozīties un ieraidīt bumbu vārtos – 5:3. Bet tas arī viss. “FS Jelgava” izdodas pārspēt spēcīgāko Virslīgas komandu ar fantastisku rezultātu.

“Tas bija liels pārsteigums visiem, bet futbolā tā mēdz gadīties,” – nedaudz pārsteigti, bet nosvērti preses konferencē atzīmēja jelgavnieku galvenais treneris Jozefs Škrlīks. “Mēs uzvarējām ļoti labu pretinieku un ieguvām “zelta” trīs punktus, kuri mums ļoti noderēs, jo mēs šajā čempionātā cīnāmies par palikšanu.”

Spēles iznākums bija tik šokējošs, ka par to uzrakstīja visi lielākie Latvijas Interneta mediji, kuriem parasti nav lielas intereses par Virslīgas spēlēm. Savukārt jelgavnieki savu lielisko komandu varēs satikt nākamajā spēlē pret “BFC Daugavpils”, kura notiks 16. septembrī Jāņa Lūša stadionā Zemgales Olimpiskajā centrā plkst.14:00.