Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Google “un Ekonomikas ministrija sāk programmu Latvijas uzņēmumu digitālo prasmju stiprināšanai

Marta Poslada un Jānis Vitenbergs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien, 13. aprīlī, tehnoloģiju uzņēmums “Google” iepazīstina ar savu jauno programmu  “Izaugsme ar “Google””, kuras mērķis ir veicināt Latvijas uzņēmumu digitālo attīstību. “Google” un Latvijas Ekonomikas ministrijas pārstāvji parakstīja sadarbības memorandu, lai sekmētu vietējo uzņēmumu izaugsmi un stiprinātu biznesa noturību pastāvīgi mainīgajā pasaulē. Jaunā specializētā programma “Izaugsme ar Google” jau līdz šī gada beigām nodrošinās bezmaksas apmācības vismaz 3 000 mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjiem, paplašinot viņu zināšanas un prasmes tādās jomās kā e-komercija, eksports, digitālais mārketings un tehnoloģiju integrācija uzņēmējdarbībā. Reģistrācija sākas šodien.

Programmas “Izaugsme ar Google” mērķis ir palīdzēt Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem uzlabot digitālo prasmju apguvi un pielietošanu, kā arī sekmēt, lai Latvijas iedzīvotāji varētu pilnībā izmantot digitālo iespēju priekšrocības. Tas palīdzēs arī Latvijas ekonomikai. Kā liecina organizācijas “Connected Commerce Council” veiktais pētījums, mazie uzņēmumi Eiropā, kas prasmīgi izmantoja digitālos rīkus, pandēmijas laikā spēja izveidot “digitālo drošības tīklu”, sasniedzot par 80% labākus pārdošanas apjomus un par 60% lielākus ieņēmumus. Šādi uzņēmumi arī biežāk rada darbavietas, nodarbinot trīs reizes vairāk darbinieku nekā citi. Savu atbalstu programmai paudusi  Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). 

„Sadarbībā ar “Google” aicinām uzņēmējus un ikvienu interesentu iesaistīties bezmaksas apmācību programmā, lai stiprinātu digitālās prasmes un spētu aizsargāt savu biznesu pārmaiņu situācijās. Uzņēmumu digitalizācijas līmenis lielā mērā ietekmē arī to spēju pielāgoties dažādām situācijām un pieņemt jaunus izaicinājumus, kas šodien ir īpaši svarīgi”, pievienoties apmācībām tiešsaistē aicina Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs vēlamies palīdzēt Latvijas uzņēmumiem un to darbiniekiem pilnībā izmantot digitālo rīku potenciālu savas uzņēmējdarbības un profesionālo gaitu pilnveidei. Mūsdienās ir īpaši svarīgi, lai Latvijas uzņēmumi uzlabotu savu biznesa noturību, paplašinātu darbību starptautiskā mērogā un sagatavotos darba tirgus nākotnei. Digitālo rīku izmantošanas veicināšana uzņēmumā un pārliecība, ka darbiniekiem ir nepieciešamais digitālo prasmju līmenis, ir panākumu atslēga. “Google” vēlas  Latvijas sabiedrībai palīdzēt sasniegt šos panākumus,” uzsver Marta Poslada (Marta Poślad), “Google” sabiedriskās politikas direktore Centrālās un Austrumeiropas reģionā.

„Saskaņā ar Eiropas Savienības Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) rādītājiem Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu digitalizācija nenotiek tik strauji kā lielo uzņēmumu grupā. “Google” piedāvātās apmācības būs lieliska iespēja kā stimulēt uzņēmumus uzlabot savu efektivitāti, izmantojot digitālā mārketinga iespējas. Šīm aktivitātēm jau šobrīd ir pieejams valsts līdzfinansējums, bet rudenī uzņēmējiem piedāvāsim jaunu atbalsta programmu, kura sniegs iespēju daudz plašākā mērogā integrēt dažādus digitālos risinājumus uzņēmumu darbībā,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Kādas iespējas piedāvā jaunā “Google” programma?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Programma “Izaugsme ar Google” nodrošinās “Google” apmaksātus tiešsaistes kursus, plašu dažādu rīku klāstu, kā arī izglītojošas programmas ne tikai esošajiem uzņēmumiem un to darbiniekiem, bet arī tiem, kuri ir sava biznesa ceļa sākumā vai vēlas veidot karjeru šajā jomā. 

Sadarbībā ar vietējiem partneriem — digitālā mārketinga apmācību centru “Digital Journey” un e-komercijas izaugsmes atbalsta platformu “eCOMHUB”, “Google” nodrošinās apmācības zināšanu un prasmju apguvei tādās jomās kā eksports, e-komercija, digitālais mārketings, tehnoloģiju integrācija uzņēmējdarbībā u.c. 

Apmācību laikā dalībniekiem būs iespēja apgūt mūsdienīgas prasmes biznesa attīstībai digitālajā vidē, uzzinot, kā izmantot digitālās platformas savas uzņēmējdarbības paplašināšanai, atrastu jaunus eksporta tirgus un veidus, kā sasniegt jaunus klientus tiešsaistē. Turklāt, ņemot vērā pašreizējo situāciju, daļa no programmas piedāvās arī apmācības par kiberdrošības tēmu, palīdzot cilvēkiem iepazīties ar izplatītākajiem drošības apdraudējumiem tiešsaistē un praktiskiem veidiem, kā aizsargāt uzņēmuma datus, ierīces un mājaslapas. Apmācības būs piemērotas visiem mazo un vidējo uzņēmumu darbiniekiem, kuri vēlas uzlabot savas digitālās prasmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai apmeklētu apmācības, ir jāreģistrējas vietnē https://www.ecomhub.lv/izaugsme-ar-google, norādot vēlamo kursu tēmu, datumu un laiku. Apmācības sāksies 19. aprīlī un norisināsies tiešsaistē pieredzējušu pasniedzēju vadībā. Apmācības notiks latviešu valodā. 

Plašāka informācija par “Izaugsme ar Google” ir atrodama vietnē: https://www.ecomhub.lv/izaugsme-ar-google


Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.