Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Gren Latvija” pabeigusi “Bioeninvest” iegādes procesu

Enerģijas ražotāja SIA “Gren Latvija” ir izpildījusi darījumu slēgšanas nosacījumus un pabeigusi Gulbenes centralizētās siltumapgādes sistēmas operatora SIA “Bioeninvest” iegādes procesu, aģentūru LETA informēja “Gren Latvija” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā skaidro, ka darījums ir daļa no “Gren Latvija” zaļās izaugsmes stratēģijas īstenošanas Baltijas reģionā.

“Gren” biznesa vadītājs Latvijā Andris Vanags norāda, ka ilgtspējīga enerģijas ražošana un centralizētā siltumapgāde ir uzņēmumu pamatdarbība. 

Uzņēmums kopš 2008.gada strādā Jelgavā, kur nodrošina savus klientus – vairāk nekā 16 000 jelgavnieku mājsaimniecības un 200 juridiskos klientus – iestādes, slimnīcas, skolas, bērnudārzus, uzņēmumus un arī lielu daļu no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju augstskolas ēkām, ar ilgtspējīgu un konkurētspējīgu centralizēto siltumapgādi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu darbība Daugavpilī un Rīgā arī ir balstīta uz atjaunojamiem, vietējiem resursiem, kuriem mūsdienu ģeopolitiskajā vidē ir izšķiroša nozīme. Esam pārliecināti, ka mūsu zināšanas un starptautiskā pieredze nesīs pozitīvu attīstību arī Gulbenes pilsētai un mūsu klientiem,” norāda Vanags.

“Gren” turpinās sniegt centralizētās siltumapgādes pakalpojumus Gulbenes iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Īpašumtiesību un zīmola maiņa uzņēmuma ikdienas darbā ar klientiem, sadarbības partneriem un citām iesaistītajām pusēm nekādas izmaiņas neienesīs, kā arī neietekmēs uzņēmuma līdzšinējo pakalpojumu vai produktu cenas.

Kā ziņots, Konkurences padome (KP) atļāva “Gren Latvija” iegādāties “Bioeninvest”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gren Latvija” pamatdarbība ir siltumenerģijas ražošana Jelgavā, centralizētā siltumapgādes tīkla uzturēšana un pārvalde Jelgavas pilsētā, siltumenerģijas piegāde galalietotājiem Jelgavas pilsētā un citi saistīti pakalpojumi. “Gren Latvija” saistītās sabiedrības SIA “Lake Development”, SIA “Gren Jelgava”, SIA “Gren Daugavpils” un SIA “Gren Rīga” savu pamatdarbību veic Latvijas teritorijā.

“Lake Development”, “Gren Jelgava”, “Gren Daugavpils”, “Gren Rīga” un “Bioeninvest” pamatdarbība pārklājas siltumenerģijas ražošanā, pārvadē un tirdzniecībā, elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā, kā arī kurināmās šķeldas iepirkuma tirgū.

Kompānija “Gren Latvija” reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 19,933 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 22,62 miljoni eiro, bet peļņa – 6,92 miljoni eiro. “Gren Latvija” pieder Nīderlandes “Gren Holdin Company”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt “Bioeninvest” reģistrēta 2008.gadā, un tās pamatkapitāls ir 830 000 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 1,99 miljoni eiro, bet peļņa 360 000 eiro. “Bioeninvest” vienīgais īpašnieks ir SIA “Enerģija 1”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.