Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iedzīvotāji gaidīti uz informatīvo sanāksmi par Lielupes palienes pļavu dabas aizsardzības plānu

30. oktobrī pulksten 18 Jelgavas domes Zilajā zālē notiks informatīva sanāksme par dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” dabas aizsardzības plāna izstrādi turpmākajam 12 gadu periodam, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanāksmē piedalīties aicināti iedzīvotāji, zemju īpašnieki, uzņēmēji un citi interesenti, kuriem saistoša dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” turpmākā aizsardzība un apsaimniekošana.

Iesaistīties un piedalīties informatīvajā sanāksmē, lai saņemtu aktuālo informāciju un savlaicīgi paustu viedokli par turpmāko šīs teritorijas apsaimniekošanu un izmantošanu, aicināti iedzīvotāji, zemju īpašnieki, uzņēmēji un visi, kam interesē dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” turpmākā aizsardzība un apsaimniekošana.

Dabas liegums “Lielupes palienes pļavas” ir dibināts 1999. gadā un ir “Natura 2000” teritorija, kas veidota, lai saglabātu dabiskās pļavas Lielupes krastos. Dabas lieguma teritorija ir izcila reto putnu ligzdošanas vieta, kā arī atpūtas vieta migrējošiem putniem. Dabas liegums atrodas Jelgavas valstspilsētā, kā arī Jelgavas novada Jaunsvirlaukas un Cenu pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gadā tika pabeigts ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums “Transporta pārvada (tilta) izbūve pār Lielupi un Driksas upi Jelgavas pilsētā” (Vides pārraudzības valsts biroja 2021. gada 15. janvāra atzinums Nr. 5-04/2). Atzinumā par paredzēto darbību tika noteikts, ka tā ir realizējama, tikai īstenojot kompensējamos pasākumus, tas ir, paplašinot dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” robežas. Dabas aizsardzības plāns tiks izstrādāts, ņemot vērā nepieciešamību paplašināt dabas lieguma robežas.

Dabas aizsardzības plāna uzdevums ir saskaņot dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un iedzīvotāju intereses tā, lai tiktu saglabātas teritorijas dabas vērtības. Informatīvās sanāksmes laikā klātesošie tiks iepazīstināti ar dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” izveidošanas mērķiem un dabas vērtībām, nepieciešamajām teritorijas robežu izmaiņām, dabas aizsardzības plāna izstrādes procedūru, termiņiem, iesaistītajiem ekspertiem, plānotajiem pētījumiem un iespēju piedalīties dabas aizsardzības plāna izstrādē.

Plānu Jelgavas pašvaldības uzdevumā izstrādā SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”. Izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus par turpmāko dabas lieguma attīstības vīziju varēs klātienē sanāksmes laikā vai rakstiski, adresējot tos plāna izstrādātājiem, uz e-pasta adresi lielupe@environment.lv līdz 15. novembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dabas aizsardzības plāns tiek izstrādāts ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.