Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ieteikumi mazajai līdzi paņemamai aptieciņai pirms Jāņiem

“Neatkarīgi no tā, kā tiks pavadītas nākamās četras dienas, var gadīties situācijas, kad zāles un medicīnas preces ir nepieciešamas arī šajā laikā.  Aicinām sekot savu ierasto vai tuvāko aptieku darba laika izmaiņām un vēl pirms svētkiem apdomāt, vai mājas aptieciņā ir viss nepieciešamais, lai vajadzības gadījumā palīdzētu sev vai citiem svinētājiem,” saka farmaceite Ērika Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieteikumi mazajai līdzi paņemamai aptieciņai pirms Jāņiem, lai situācijā, ja nu gadās kāda ķibele,  ieguvums vajadzīgā brīdī būtu gan pašam, gan citiem līgotājiem, ar kuriem kopā svētkus svinam:

•                      marles saite un dažāda lieluma plāksteri,

•                      aizkuņģa fermentus saturošs līdzeklis,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

•                      aktivētā ogle vai līdzeklis, kas satur baltos mālus,

•                      pantenolu saturošs krēms dažāda veida apdegumiem,

•                      antiseptisks līdzeklis brūču skalošanai,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

•                      bezrecepšu pretsāpju medikaments,

•                      individuālie, regulāri lietojamie medikamenti,

•                      līdzekļi ērču un citu kukaiņu atbaidīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pa rokai vienmēr vajadzētu būt tīram dzeramajam ūdenim. Tas var noderēt brūču skalošanai, arī pārkaršanas, caurejas, vemšanas vai saindēšanās gadījumos. Esot dabā, jārūpējas par personīgo higiēnu. Ieteicams iegādāties mitrās salvetes, ko lietot pēc tualetes, pirms ēšanas vai jebkurā citā brīdī.

Nobrāzums vai brūce

Ja izveidojies nobrāzums vai brūce, labāk to apstrādāt nevis ar ūdeņraža pārskābi, bet gan ar kādu jaunākās paaudzes brūču skalošanas līdzekli – tie nekož, labi savelk brūci. Pēc tam var lietot dažādas smēres un gēlus, kas pastiprina ādas saaugšanu. Ja brūce būs mitra, tā dzīs labāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzmanīgi ar apdegumiem!

Svarīgi  atcerēties – uz apdeguma vietas nedrīkst lietot eļļu, sviestu, krējumu! Apdegumu apslaka ar vēsu, tīru, tekošu ūdeni, apstrādāt ar antiseptiskas iedarbības līdzekli, dekspantenolu saturošām putām, krēmu vai ziedi, uzliek sterilu pārsēju vai aptiekās nopērkamu apdegumiem piemērotu plāksteri. Sāpju gadījumā vai profilaksei var lietot bezrecepšu pretsāpju līdzekli. Ja apdegums ir dziļš, jāmeklē mediķu palīdzība.

Ja nomāc gremošanas traucējumi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tie var rasties no nepiemērotos apstākļos uzglabātas vai nepareizi pagatavotas pārtikas, vai no pārēšanās. Vasarā ir izplatīti arī enterovīrusi, kas izraisa caureju, sliktu dūšu, kuņģa darbības traucējumus. Tiesa, slikta dūša var būt arī, piemēram, pārkaršanas rezultātā. Arī tad, ja diagnoze nav precizēta, bet lietoti gremošanas fermenti, dabīgais absorbents, kumelīšu tēja vai kāds sāļu līmeni organismā atjaunojošs līdzeklis, tie organismam ļaunumu nenodarīs.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.